אחרי 112 ימי שביתה: עובדי חיפה כימיקלים התבצרו בחדר המנכ"ל

המנכ"ל נדב שחר זימן את העובדים לאסיפה, אך הוועד בראשות אלי אלבז הורה להם שלא להגיע לפגישה - אלא להתבצר במשרדי ההנהלה ובחדרו של שחר. עובדי המפעל לא קיבלו משכורות מאז מאי

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> עשרות מעובדי מפעל חיפה כימיקלים צפון, השובתים כבר 112 ימים, צרו אתמול על משרדי החברה והתבצרו בלשכתו של מנכ"ל המפעל, נדב שחר.

שחר זימן את 250 העובדים הקבועים בחיפה כימיקלים לאסיפה אתמול, כדי להסביר להם שעמדותיו המיליטנטיות של הוועד מונעות השגת הסכם שיפסיק את השביתה - שהיא אחת הארוכות במשק הישראלי - ויחזיר את המפעל לפעילות תקינה. ואולם הוועד, בראשות אלי אלבז, הורה לעובדים שלא להתכנס לאסיפה אלא להתבצר במשרדי ההנהלה ובחדרו של שחר.

העובדים הניפו שלטים בהם נכתב "לא מסכימים עם אף מילה שלך". כמה עובדים הטיחו במנכ"ל: "אין לנו כסף לשלם את חשבונות החשמל", ואחרים ריססו על קירות המבנה כתובות נאצה כלפי ההנהלה, בנוסח "נשגל אתכם". לאחר שלא עלה בידו לכנס את העובדים הקבועים, נאלץ שחר להסתפק בפגישה עם כמה עשרות עובדים זמניים במפעל.

השופטת בדימוס, דינה אפרתי, שבה אתמול לגשר במשבר בין הנהלת חיפה כימיקלים לבין העובדים. במקביל נעשות פעולות גישור בין הצדדים בידי ח"כ עמיר פרץ (עבודה), בעבר יו"ר ההסתדרות, שמונה כמגשר נוסף על ידי ועדת הכספים של הכנסת.

ועד העובדים הציב שתי דרישות שנדחו על ידי ההנהלה. האחת - שכל אחד מעובדי חיפה כימיקלים יקבל תוספת שכר של 52% בפריסה לחמש שנים. הנהלת המפעל מציעה במקום זאת תוספת שכר דיפרנציאלית, באופן שעובדי דור ב', שהם חדשים, יקבלו תוספת גבוהה יחסית ואילו העובדים הוותיקים, ששכרם גבוה, יסתפקו בתוספת סמלית של 1%-2%. הוועד דחה את ההצעה.

דרישה אחרת של הוועד היא שחברי הוועד, וכן עשרה עובדים המקורבים לו, ייהנו מהגנה מפני פיטורים או שינוי לרעה של תנאי העסקתם. בוועד מנמקים את הדרישה בחשש כי ההנהלה תנסה לבוא חשבון עם עובדים אלה בתום השביתה. הנהלת החברה מסרבת לדרישה להעניק הגנה לעובדים אלה, והיא אף רמזה כי העובדה שהם הגרעין הקשה של השובתים עלולה לפגוע בהם בעתיד.

עקב השביתה הארוכה, עובדי חיפה כימיקלים לא קיבלו את משכורות מאי, יוני ויולי, וככל הנראה גם משכורת אוגוסט לא תשולם להם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker