מחירי הדירות לא יירדו לעולם, גיל הפרישה יועלה ל-72 – ועוד 8 כתבות שכדאי לקרוא

כדי לנצח את השיטה, צריך קודם ללמוד אותה. עורך TheMarker אבי בר-אלי ממליץ על הכתבות הטובות של השבוע

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תל אביב
תל אביב מהאווירצילום: תומר אפלבאום

90 מיליון שקל ב-3 שבועות

נושים שנותרו מאחור, עסקים מאחורי מסך הברזל, עמלות תיווך ענקיות מתחת לרדאר, נדל"ן סובב עולם, חברים טייקונים וקשרים ענפים עם פוליטיקאים – נדמה שאהרון פרנקל כבר ראה הכל והתנסה בכל, ובכל זאת מצא באחרונה פנאי לסיבובים פיננסיים מהירים בבורסה הישראלית. שוקי שדה מנסה לפענח את תעלומת המיליארדר ממונאקו.

לכתבה המלאה >>

האישה שלנו בוושינגטון

46 מיליארדרים תרמו לקמפיין של קמאלה האריס, רובם מעמק הסיליקון. טלי גולדשטין צללה לנבכי הבסיס הפיננסי של המועמדת הטרייה לסגנות נשיא ארה"ב, ומצאה את הגב שלה.

לכתבה המלאה >>

קמאלה האריס
קמאלה האריסצילום: Brynn Anderson/אי־פי

ששינסקי בהפוכה

כשזה משרת את הפוזיציה והורג את המתחרים – מסתבר שלמונופולים ולקרטלים אין בעיה עם שינוי רטרואקטיבי של כללי משחק. מיכאל רוכוורגר מספר על חברת MAX שלמדה זאת על בשרה.

לכתבה המלאה >>

יהיה בסדר

עידו באום קרא 250 עמודי פסק דין בייצוגית שנוהלה נגד עסקת נסטלה-אסם – כדי לגלות שגם שופטים הם בני אדם, ושגם הם מתעייפים לפעמים ממלחמות צדק, מעגלים פינות ומתירים פה ושם להפקיר את אינטרס הציבור לטובת בעלי הכוח.

לכתבה המלאה >>

תרמית העשור

אחרי אין­־ספור הבטחות שהופרו, תוכניות לאומיות שכשלו, זינוק של 130% במחירים - והזדעקות רגולטורית כל אימת שאלה יורדים קמעה – הגיעה העת להודות בכך שממשלות ישראל פשוט לא רוצות שמחירי הדיור יירדו. מירב ארלוזורוב מבקשת לקרוא לילד בשמו.

לכתבה המלאה >>

מירי-ואן

מירי רגב לא התכוונה לבזבז את 18 החודשים שלה במשרד התחבורה כדי לשדרג את חוויית הנוסע באוטובוסים – כי אם לעבות ולחזק את הבייס שלה בדרך לתחנה הפוליטית הבאה. אסנת ניר מתעדת את אוטובוס הבחירות שחנה במשרד. מירב ארלוזורוב מתחקה אחר המחיר הציבורי.

לכתבה של אסנת ניר >>

לכתבה של מירב ארלוזורוב >>

מירי רגב, ביוני האחרון. את מקומן של נשים רהוטות וחזקות תפסו דמויות מגחיכות
שרת התחבורה, מירי רגבצילום: עופר וקנין

אפטר שוק

השכר יתאושש, המובטלים ימצאו עבודה – אבל את הפגיעה שלא תיפתר גם אם נצלח את המשבר, נרגיש בפרישה לגמלאות. אסא ששון וג'ניה וולינסקי מסבירים מדוע הפנסיה היא הנפגעת הקשה ביותר של הקורונה.

לכתבה המלאה >>

הנמכת תקרה

יד ימין איתרה תת­־מוביליות מזעזעת בשירות המדינה, ומתאוננת על כך שמחצית העובדים נדבקים לכיסא משך עשור ויותר - תוך שהם נשחקים, פוגעים בתפוקה וחוסמים קידום צעירים. בה בעת, יד שמאל מתכננת להעלות את גיל הפרישה בשירות הציבורי ל-72. סיון קלינגבייל מנסה ליישב את הדברים.

לכתבה המלאה >>

החינוך מתחיל בתוכך

משבר הקורונה הביא את החינוך בישראל לצומת הכרעה: להוביל מהפכה פדגוגית - או לאבד את אמון התלמידים, שחלקם כבר לא ישובו ללמוד. ד"ר בת חן וינהבר מסבירה לליאור דטל מדוע האפשרות השנייה עוברת דרך למידה עצמית – ולא למידה מרחוק – וכי המורים הטובים ביותר הם קודם כל התלמידים עצמם ובני משפחתם. בינתיים, משרד החינוך עושה סוג של צעד בכיוון, ויוצא למבצע גיוס בהול של 6,500 מורים בלי תואר ובלי הסמכה.

לראיון עם ד"ר בת חן וינהבר >>

לכתבה המלאה על מבצע הגיוס >>

יומן מלחמה

רוני לינדר ליוותה בחודשים האחרונים את חמ"ל הקורונה של בני ברק – וחזרה עם מסמך אנתרופולוגי מקיף שמסביר מדוע גם מודל חכם, מאמצים עילאיים ומלא כוונות טובות לא יסייעו לעיר החרדית לחמוק מצמרת מוקדי ההדבקה. חוקר הנגיפים פרופ' ג'וני גרשוני מסביר לשגיא כהן מדוע זה לא נורא כל כך.

לכתבה המלאה של רוני לינדר >>

לכתבה המלאה של שגיא כהן >>

קריאה מהנה

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום