ללא מכרז, עם משכורת מנכ"ל: כך ימונה ראש מטה תשתיות במשרד האוצר

קובי בליטשטיין, המשמש כיום משנה למנכ"ל משרד התחבורה, צפוי להתמנות לתפקיד שלא היה קיים במשרד האוצר מעולם ■ המינוי ייעשה ללא מכרז, והוא עתיד לקבל את אישור נציבות שירות המדינה

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר האוצר, ישראל כ"ץצילום: אוהד צויגנברג
טלי חרותי-סובר

בימים אלה עוסקת לשכת שר האוצר, ישראל כ"ץ, בסלילת דרכו של אדם נוסף שהגיע ממשרד התחבורה. קובי בליטשטיין, לשעבר איש צבא קבע, משמש כיום משנה למנכ"ל משרד התחבורה, והוא צפוי להתמנות בקרוב לתפקיד שלא היה קיים במשרד האוצר מעולם: ראש מטה תשתיות.

בליטשטיין צפוי להתמנות לתפקיד לאחר שבלחץ לשכת השר, ועדת השירות של נציבות שירות המדינה נתנה בשבוע שעבר פטור ממכרז למשרה החדשה. לא ברור מאילו סיבות ניתן הפטור ממכרז, שכן הנציבות אינה חושפת את התהליך. בשלב הבא תוגש המשרה לאישור של שני גורמים נוספים: נציב שירות המדינה, דניאל הרשקוביץ, והממונה על השכר באוצר, קובי בר נתן. ל-TheMarker נודע כי השניים מתכוונים כנראה לאשר את המינוי.

קובי בליטשטייןצילום: ששון תירם

לאחר אישורם, ייבחר מועמד שיעבור ועדת מינויים בנציבות שירות המדינה.  המשרה נפתחת לכאורה לציבור הרחב, אלא שבפועל יש מועמד אחד שעבורו נעשה התהליך. ככל הנראה, בליטשטיין יהיה זה שיוגש לוועדת המינויים, שאף היא צפויה לאשר את המינוי.

התפקיד החדש יהיה מוגדר לפי שירות המדינה, ככל הנראה, מוקבל מנכ"ל. לפי הגדרה זו, נושא המשרה אינו נקרא מנכ"ל בתואר, אך הוא זכאי לתנאים של מנכ"ל משרד ממשלתי - כולל שכר חודשי של 40 אלף שקל, נהג ורכב. מטה התשתיות החדש צפוי לכלול בין היתר גם עשרה עובדים חדשים, ועלותו מוערכת בכמה מיליוני שקלים בשנה.

נציב שירות המדינה, דניאל הרשקוביץצילום: עופר וקנין

מוקבלי מנכ"ל נוספים במשרד האוצר הם כל הממונים - ובהם הממונה על התקציבים והממונה על השכר. אם בליטשטיין יקבל את התפקיד, תנאי המשרה יינתנו במקביל לפנסיה התקציבית שעמה הגיע למשרד התחבורה.

מדובר בהליך מינוי דומה לזה שעשה שר האוצר הקודם, משה כחלון, באמצעות "ארגז הכלים" שכלל את הקמת מטה הדיור, שבראשו העמיד את מקורבו אביגדור יצחקי, ללא מכרז ובתנאי מוקבל מנכ"ל. על אף עלותו הגבוהה של מטה הדיור, שהדעות על הצלחתו מעורבות, ברגע שהשר התחלף - המטה התפרק.

מלשכת שר האוצר נמסר בתגובה: "בהתאם לנוהל המקובל, אושר בוועדת השירות פטור ממכרז למשרת ראש מטה התשתיות הלאומיות במשרד האוצר, שעליו החליטה הממשלה, וזאת בלי קשר לזהות נושא המשרה בעתיד. מינוי ראש המטה ייעשה בהתאם להליך המקובל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker