האוצר יזרים 1.75 מיליארד שקל למערכת החינוך - עבור 4 חודשים בלבד

עלות תוכנית משרד החינוך לשנת הלימודים הבאה מוערכת ב-4.2 מיליארד שקל ■ עם זאת, תקציב החירום יוגדל בפחות ממחצית מכך, היות שהוא חל על 2020 בלבד, בזמן שהתוכנית תחול על שנת הלימודים כולה

אבי וקסמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תלמידי בית ספר בירושלים, במארס. המצולמים אינם קשורים לכתבה
תלמידי בית ספר בירושלים, במארס. המצולמים אינם קשורים לכתבהצילום: אמיל סלמן

תקציב החירום להתמודדות עם משבר הקורונה צפוי לגדול ב-1.75 מיליארד שקל, על מנת לאפשר את פתיחתה של שנת הלימודים בצל המשבר. הגדלת התקציב מוצעת בתזכיר חוק (טיוטה של הצעת חוק ממשלתית) שפירסם משרד האוצר אתמול (שישי), זמן קצר לפני כניסת השבת.

הגדלת תקציב משרד החינוך מחייבת אישור של הכנסת בשלוש קריאות, ברוב של 61 חברי כנסת. זאת מכיוון שהמהלך דורש תיקון בסעיף משוריין בחוק יסוד: משק המדינה. באפריל אישרה הכנסת את התיקון הראשון בחוק היסוד לשם התמודדות עם המשבר. מאז בוצעו שלושה תיקונים נוספים, שהאחרון בהם אושר רק ביום שלישי השבוע – במטרה לאפשר את תשלום המענק לכל תושבי ישראל, בסך 6.7 מיליארד שקל.

התוכנית של משרד החינוך לשנת הלימודים הבאה (תשפ"א), שעדיין לא אושרה בממשלה, כוללת לימודים בקפסולות בכיתות ג'-י"ב - אף שבכיתות ה'-י"ב יתבססו הלימודים בעיקר על למידה מרחוק. יישום התוכנית מחייב גיוס של עשרות אלפי מורים ורכישה של ציוד מחשוב ותכנים דיגיטליים, כשהתוכנית כוללת גם רכש של מסכות ואמצעי חיטוי.

עלות התוכנית מוערכת ב-4.2 מיליארד שקל, אבל תקציב החירום יוגדל בפחות ממחצית מכך, היות שהוא חל על 2020 בלבד, בזמן שהתוכנית תחול על שנת הלימודים כולה, עד הקיץ הבא.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker