לאחר חשיפת ניגוד העניינים - סגן נציב שירות המדינה פורש מתפקיד מבקר הפנים

מוטי אהרוני מונה לתפקיד מבקר הפנים בנציבות - בניגוד לחוק שאוסר על מינוי מבקר שעוסק בתפקיד אחר בארגון ■ לאחר פניות של לשכת המבקרים וטוהר המידות, הודיע אהרוני לנציב כי הוא מבקש לסיים לאלתר את התפקיד "בעקבות ניסיון לפגוע בשמו הטוב"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי אהרוני
טלי חרותי-סובר

סגן נציב שירות המדינה, מוטי אהרוני, הודיע אתמול (שלישי) כי יפרוש מתפקידו כמבקר הפנים בנציבות. באחרונה נחשף ב-TheMarker כי נציבות שירות המדינה עברה על חוק הביקורת כשמינתה, על אף חשש לניגוד עניינים, את אהרוני למבקר הפנים של הנציבות, במקביל לתפקידו הנוכחי.

החשיפה הובילה לשתי פניות לנציב שירות המדינה, דניאל הרשקוביץ - מטעם עמותת טוהר המידות ולשכת מבקרי הפנים בישראל - שתהו מדוע המציבות עוברת על החוק, לא משמשת דוגמה למשרדי הממשלה ואינה מתריעה מפני ניגוד עניינים אפשרי. מינויו של אהרוני הוגדר על ידי גורם בשירות המדינה כ"שפל חדש בהתנהלות הנציבות". ל-TheMarker נודע כי מבקר המדינה בודק תלונה בעניין.

דניאל הרשקוביץצילום: אוליבייה פיטוסי

אתמול שיגר הרשקוביץ תגובה ללשכת מבקרי הפנים, שבה הודיע על התפטרותו של אהרוני מתפקיד מבקר הפנים. "מר מוטי אהרוני הודיעני היום שלאור הניסיונות לפגוע בשמו הטוב, הוא ביקש לסיים את תפקידו לאלתר כממלא מקום מבקר הפנים". עדיין לא ברור אם ימונה ממלא מקום אחר. בימים אלה נערך המכרז החיצוני למינוי מבקר הפנים הקבוע, שאליו ניגשו חמישים מועמדים, אך המכרז לא יוכרע עד אמצע אוגוסט לפחות.

סעיף 8א' לחוק הביקורת קובע כי מבקר הפנים לא יכול לעסוק בכל תפקיד אחר בארגון, למעט תלונות הציבור. מטרת החוק היא למנוע ניגוד עניינים בין מבקר למבוקר. אהרוני, שנחשב מקורב להרשקוביץ, מונה לתפקיד מבקר הפנים במקביל להיותו סגן הנציב. הדבר קרה על אף שאהרוני עבר את גיל פרישה, אך קיבל מהנציב אישור להמשיך את כהונתו. הנציבות מסרבת לדווח מתי הוארכה כהונתו של אהרוני, לכמה זמן, ומאילו סיבות.  

המינוי הלא-חוקי יצא לפועל לאחר שהנציבות, שמנהלת את כוח האדם של שירות המדינה, לא נערכה מבעוד מועד לפרישתו לגמלאות של מבקר הפנים הקודם שלה, יעקב לוזון, שפרש בפברואר בגיל 70.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker