קרן טרנר התייצבה לצדו של שאול מרידור - וספגה נזיפה מישראל כ"ץ

מנכ"לית האוצר קרן טרנר: "מרידור עובד לטובת הציבור ומיישם את החלטות הדרג הנבחר" ■ בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, תקף היום את אנשי משרד האוצר: "האמת היא שפקידי האוצר 'מחבלים' ולא מעבירים את הכספים לעצמים ולאזרחים כדי להתסיס את העם"

אבי וקסמן
אבי וקסמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי וקסמן
אבי וקסמן

מנכ"לית משרד האוצר, קרן טרנר אייל, פירסמה היום (שבת) הצהרת תמיכה בממונה על התקציבים במשרד, שאול מרידור, בעקבות ההתקפה האישית נגדו מצד ראש הממשלה בנימין נתניהו אתמול.

"קשה לי מאוד להישאר אדישה לביקורת חסרת התקדים כלפי אנשי המשרד ובפרט כלפי הממונה על התקציבים באוצר שאול מרידור, ובכלל לשיח האלים ממש המתפתח ברשתות החברתיות", כתבה בטוויטר. "חשוב לי להזכיר / להבהיר - תפקידו של כל דרג מקצועי בממשלה הוא לסייע בעיצוב ובגיבוש המדיניות הציבורית, ובכלל זה לחתור לקיום דיון רחב ומעמיק בכלל האפשרויות הרלוונטיות כפועל יוצא של האחריות הכבדה וההשלכות המשמעותיות הנגזרות מהן. לאחר מכן ההחלטות על דרך הפעולה הנבחרת הן של הדרג הנבחר ועלינו מוטלת החובה לפעול ליישום מיטיבי של ההחלטות.

הציוץ שבעקבותיו ננזפה קרן טרנר, יולי 2020

בעקבות הציוץ של טרנר, היא ספגה נזיפה משר האוצר ישראל כ"ץ. מדוברות האוצר נמסר כי "כץ נזף בטרנר על כך שהגיבה לתקשורת בנושא המתקפות על פקידי האוצר מבלי לקבל את אישורו המוקדם, כמתחייב מנוהלי שרות המדינה. אין זה מתפקידך להגיב ולהתנצח ולהגן על פקידים מול הדרג המדיני, וזאת בלי קשר לתוכנם של הדברים. תפקידכם הוא לבצע את החלטות הדרג המדיני. אני כשר אוצר נושא באחריות העליונה לפעילות משרד האוצר וידעתי ואדע גם בעתיד להגן באופן ברור על תרומתם החיובית של הגורמים המקצועיים באוצר להצלחת וביצוע התוכניות הכלכליות".

טרנר כתבה גם כי "גורמי המקצוע באוצר, הנהלת האוצר ובפרט שאול מרידור, עובדים מסביב לשעון כדי להביא קול מקצועי וערכי שרואה את טובת הציבור היום וגם בעתיד, לצד יישום כלשונן של כל החלטות הדרג הנבחר. כך היה וכך נמשיך לעשות".

טרנר אייל מונתה לתפקידה באחרונה על ידי כ"ץ, שלא התייצב עד כה פומבית לצד מרידור, ואף הודיע כי אם יקבל הוכחות להתנהלות לא ראויה של מרידור סביב קבלת ההחלטה על תשלום מענק לכל תושבי ישראל בסך 6 מיליארד שקל, יפנה אותן לטיפול משמעתי. בעבר כיהנה טרנר אייל בשורת תפקידים באגף התקציבים.

בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, תקף גם הוא את אנשי משרד האוצר ברשתות החברתיות היום. "האמת היא שפקידי האוצר 'מחבלים' ולא מעבירים את הכספים לעצמים ולאזרחים כדי להתסיס את העם", כתב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker