נגיד בנק ישראל: "שמעתי על תוכנית חלוקת הכסף מהתקשורת, יש דרכים טובות יותר לסייע"

נתניהו הודיע אמש על חלוקה של 6 מיליארד שקל לאזרחים. נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון: אם יהיה סגר נוסף - זה יעלה לנו ב-40 מיליארד שקל נוספים

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker

"שמעתי על תוכנית חלוקת הכסף מהתקשורת" - כך אמר הבוקר נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון, בראיון בגלי צה"ל. ירון העביר ביקורת על התוכנית: "חשוב יותר לסייע למי שצריך. יש דרכים טובות ויעילות יותר להגדיל את הביקושים".  

הנגיד הוסיף: "הגירעון כנראה ייסגר סביב 13% סוף שנת 2020 - וזה בעולם שבו לא יהיה סגר שני שהוא 2/3 מהסגר הראשון שהיה. אם יהיה סגר נוסף - זה יעלה לנו ב-40 מיליארד שקל נוספים. אני מאמין שכשנצא מהאירוע הזה נחזור לצמיחה שלנו".

לפי התוכנית שעליה הודיע אתמול ראש הממשלה בנימין נתניהו, יינתן מענק לכל אזרח בישראל, ללא קשר למצבו וללא קשר לשאלה אם הוא עובד או מובטל. המענק יהיה בגובה 750 שקל לכל אזרח, ושל אלפי שקלים במצטבר למשפחה. הסכום הכולל שהוקצה לתוכנית הוא 6 מיליארד שקל. משפחה עם ילד אחד תקבל 2,000 שקל; משפחה עם שני ילדים תקבל 2,500 שקל; ומשפחה עם שלושה ילדים תקבל 3,000 שקל.

הביקורת של ירון מצטרפת לדבריה של מנכ"לית משרד האוצר, קרן טרנר אייל, אתמול בראיון בחדשות 12 ולפיהם "בסוף מי שמקבל החלטות זה ראש הממשלה ושר האוצר, הדרג הנבחר, ואני אפילו לא יודעת מה נסגר בדיון על כך". היא הוסיפה: "מדברים על תוכנית של כמה מיליארדים שתפקידה לעודד ביקושים. לא אתייחס למה שאמרתי בדיון סגור. הדרג הנבחר יכול להחליט כך או אחרת – ואנחנו ניישם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker