נתן אשל, אחד האנשים הקרובים ביותר לנתניהו: הציבור אשם במצב הקורונה בישראל

"לעלייה בתחלואה, אין קשר להחלטות הממשלה, אלא רק לשמירה על ההנחיות", אמר אשל. נתניהו: "הדברים שאמר אשל הם על דעתו בלבד ואינם מקובלים עליי"

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתן אשל (במרכז) וראש הממשלה בנימין נתניהו
TheMarker

סערת נתן אשל: מי שנחשב לאחד האנשים הקרובים ביותר לראש הממשלה בנימין נתניהו, שלח הבוקר הודעה לכתבים ובה האשים את הציבור בעלייה החדה בתחלואה בקורונה. אשל, שהדף את הביקורת הציבורית על מהלכי הממשלה, כתב בין היתר: "אחוז גבוה של הציבור שלא נשמע להוראות שלא חובש מסיכה, שחוגג במועדונים ועל הגגות, בים ובמקומות ציבוריים אחרים אשם במצב".

בשיחה עם N12, סירב הערב אשל להתנצל. לדבריו, "אדם לא שומר על עצמו, אז איך אפשר לשמור עליו? אין קשר להנחיות של משרד הבריאות". ראש הממשלה נתניהו הגיב לפרסום ואמר: "הדברים שאמר נתן אשל הם על דעתו בלבד ואינם מקובלים עליי".

לדברי אשל, "איפה שאני כרגע, אני רואה אנשים בלי מסכות. כמו שאני רואה אנשים שמקבלים דו"חות על מהירות או על מעבר באור אדום, אז אין פלא שיש תאונה. הממשלה לא אשמה שמישהו עובר באור אדום".

"אם בציבור היו שומרים על ההנחיות, המצב היה בסדר", אמר אשל. "אי אפשר לא לשמור על ההנחיות, לעשות מסיבות ואחר כך להתפלא שיש תחלואה. לעלייה בתחלואה, אין קשר להחלטות הממשלה, אלא רק לשמירה על ההנחיות".

מקורבו של ראש הממשלה השווה את המצב הנוכחי לפתגם "לא העכבר גנב, אלא החור גנב", ותקף גם את בעלי העסקים: "הממשלה רצתה לעזור - אך הם לא נשמעו לכללים, עכשיו כולנו נשלם את המחיר הכלכלי והאישי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker