חיסכון של מיליארדים? ברגע האחרון - צה"ל הודיע על קיצור השירות לגברים

עימות של כמעט שנתיים בין מערכת הביטחון למשרד האוצר הסתיים הבוקר ■ במשך שנים, למרות תיקון החוק בדצמבר 2016, התנגד צה"ל לקיצור השירות של הבנים ■ המתגייסים מהיום יתגייסו לשנתיים וחצי בלבד

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קירל ובן זוגה מרגי. בשונה ממלכת הדרקונים, היא כן יוצאת עם חיילים
יהונתן מרגי ונועה קירל, בלשכת הגיוסצילום: תומר אפלבאום

עימות של כמעט שנתיים בין מערכת הביטחון למשרד האוצר הסתיים הבוקר (ד'): בדקה ה-90 דובר צה"ל הוציא הודעה, שלפיה בהתאם לתיקון חוק שירות הביטחון מדצמבר 2016, המתגייסים לצה"ל מ-1 ביולי יתגייסו לשנתיים וחצי בלבד.

ההודעה הגיעה לאחר שהרמטכ"ל, אביב כוכבי, הביע את התנגדותו לקיצור השירות כמה פעמים. בצה"ל טענו עד לרגע האחרון כי הקיצוץ לא יתרחש, וכי מימושו תלוי בדיון נוסף שייערך בממשלה בנושא. במשרד האוצר התעקשו כל העת כי קיצור השירות קבוע בחוק ואין לשנותו.

מתגייסים לצה"ל, ביולי האחרון
מתגייסים לצה"ל, ביולי האחרוןצילום: דודו בכר

למרות ההודעה - אין זה סוף הסיפור. המתגייסים החדשים יוחתמו על הצהרה, שלפיה הם מודעים כי משך השירות שלהם עשוי להתארך ל-32 חודשים - בהתאם להסכמים בין מערכת הביטחון למשרד האוצר.

מנגד, במשרד האוצר שואפים להמשיך תהליך קיצור השירות. האוצר הציג בעבר נתונים שלפיהם עמידה ביעד שהוא שואף אליו - של קיצור השירות לשנתיים בלבד - יניב למשק 12-10 מיליארד שקל דרך צמיחת התוצר, שתנבע מאלפי צעירים שיגיעו מוקדם יותר לשוק האזרחי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker