כ"ץ מאותת על פשרות: מענק של 3,500 שקל יינתן גם למי שהחזירו עובדים מ-19 באפריל

הבקשה לתת מענק גם לעובדים ששבו לעבודה באפריל היתה של שר הכלכלה, עמיר פרץ ■ איגוד המסעדות והברים דורש להוריד את רף השכר לצורך קבלת מענק מ-3,300 שקל ל-2,200 שקל

סיון קלינגבייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הפגנת עצמאים מול הכנסת, בחודש שעבר
הפגנה מול הכנסת, בחודש שעברצילום: אמיל סלמן

לקראת פתיחת ישיבת ועדת הכספים בנושא החוק לעידוד תעסוקה, מודיע הבוקר שר האוצר ישראל כ״ץ כי החליט, בתיאום עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, לתת מענק בסך 3,500 שקל גם למעסיקים שהחזירו עובדים מחל"ת מ-19 באפריל, בדומה למי שהחזירו עובדים מ-1 במאי

היום צפויה ישיבה סוערת בכנסת. ראשי הארגונים העסקיים צפויים לעלות השגות רבות על החוק. בנוסף לשאלת הפיצוי בגין עובדים ששבו לעבודה באפריל צפויה גם לעלות בקשה מצד איגוד המסעדות והברים להוריד את רף השכר לצורך קבלת מענק מ-3,300 שקל ל-2,200 שקל, וכי המענק בגין מאי יעמוד על 7,500 שקל ולא 3,500 שקל. 

צפויות לעלות גם השגות בשאלת המענק לעסקים שלא הוציאו עובדים לחל"ת.

הבקשה לתת מענק גם לעובדים ששבו לעבודה באפריל הייתה של שר הכלכלה עמיר פרץ. אחרי ישיבת הממשלה בנושא דחו באוצר את הנושא. כעת אומר שר האוצר ישראל כ"ץ: "לאחר שמתווה החוק לעידוד התעסוקה אושר בממשלה ובקריאה ראשונה בכנסת ללא כל שינוי, שקלנו את הנושא ובהתיעצות עם יו"ר ועדת הכספים משה גפני, יו״ר הקואליציה מיקי זוהר ויו״ר סיעת כחול לבן איתן גינסבורג, הוחלט לצרף את אותם מעסיקים למתווה המענקים מאחר שהם פתחו את עסקיהם במועד זה בהתאם להנחיות הממשלה". 

סכום הכסף הנדרש למענקים הוסדר במסגרת התוכנית. התוספת תתבצע במסגרת הליך החקיקה בכנסת ודיוני ועדת הכספים. בנוסף, כפי שסוכם, יוקצו למעסיקים קיימים 500 מיליון שקל הכלולים בתוכנית בהתאם לקריטריונים שיגובשו לאחר השימוע הציבורי - ויובאו לאישור ועדת הכספים בהמשך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker