היום שבו יפסיקו לשלם שכר דירה, הטייקון שימחק לכם 6 מיליארד שקל – ועוד 9 כתבות שכדאי לקרוא

כדי לנצח את השיטה, צריך קודם ללמוד אותה. עורך TheMarker אבי בר-אלי ממליץ על הכתבות הטובות של השבוע

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מעצבת שמלות כלה עם מסכה בעיצובה, בגרמניה
מעצבת שמלות כלה עם מסכה בעיצובה, בגרמניהצילום: AFP

1. כמו כן, שימש שר

שתדלנות בבנקים וליווי קבלנים במשרד השיכון - במקום לדאוג למכונות הנשמה. רוני לינדר וליאת לוי התחקו אחר פועלו בשנתיים האחרונות של שר הבריאות, יעקב ליצמן, והתקשו להבין מתי מצא זמן לעסוק גם בענייני משרדו.

>> לכתבה המלאה

2. תינוקות שנשבו

תחזית המתים הישראלים בגלל הקורונה כבר ירדה באופן משמעותי, אך לדברי מירב ארלוזורוב היא יכולה היתה להיות נמוכה יותר אלמלא ראש הממשלה התמהמה בסגר על בני ברק, משיקוליו הפוליטיים.

>> לכתבה המלאה

>>> הירשמו עכשיו: המלצת קריאה אישית מעורך TheMarker

3. כמה מתים מצדיקים 140 מיליארד שקל?

בסופו של יום, שאלת ההתמודדות עם מגפת הקורונה צריכה להיות כלכלית. מירב ארלוזורוב מבקשת לדון בקביעת רף פגיעה שמתחת לו כבר לא משתלם לשתק את כלל המשק. שלי אפלברג מקצינה את הוויכוח עם תחזיות עדכניות (ואופטימיות) לגבי היקף הפגיעה הסופי של הקורונה בחברה.

>> לכתבה המלאה של מירב ארלוזורוב

>> לכתבה המלאה של שלי אפלברג

4. העיקר הכוונה

עם תוכנית חילוץ כלכלית לא הולכים למכולת, גם אם התכלית המוצהרת שלה היא שנלך לשם. אבי וקסמן עושה סדר במספרים שעליהם הכריזו נתניהו וכחלון במסגרת הסיוע המיקרו-כלכלי. מירב ארלוזורוב מסבירה מדוע המספרים היו העיקר, ולא מעבר.

>> לכתבה המלאה של אבי וקסמן

>> לכתבה המלאה של מירב ארלוזורוב

5. אחד שידע

משבר הוא שעתם היפה של חוקרי הסיכונים - כמו ד"ר אסף חצור, שהתריע לפני ארבע שנים בפני ממשלת ישראל מפני תרחיש של מגפה, אך אף אחד לא טרח לקרוא את הדו"ח שכתב.

>> לכתבה המלאה

6. הקרקע כבר הוכשרה, ולכן נותר רק לשטוף ידיים

הבעיה האמיתית של העולם לא נעוצה במגפה – אלא בשחיקת היכולות של אלה האמורים להתמודד עמה. גיא רולניק מאיר את הווירוס שמסוכן יותר מהקורונה – וגם לא מופתע מהכנסת המוסד לתמונה.

>> לכתבה המלאה

7. אם אינך יכול למנוע כאוס, הצטרף אליו

במשרד המשפטים בוחנים האם ניתן להסדיר הפרת חוזים בעת אפוקליפסה. עידו באום מסביר את הרגישות שעמה לא התמודדה ישראל מאז מלחמת יום כיפור. גילי מלניצקי חושפת נתונים שלפיהם מאות אלפים יפסיקו לשלם דמי שכירות.

>> לכתבה המלאה של עידו באום 

>> לכתבה המלאה של גילי מלניצקי

8. עשה לך כסף

בעולם מזרימים לשווקים טריליונים, אבל דפנה מאור מסבירה מדוע הדפסת כסף רחוקה מלהיות פתרון קסמים. בנק ישראל מצדו מסתייג מהרעיון, ומירב ארלוזורוב תולה זאת בצלקות פוסט טראומתיות מ-1985.

>> לכתבה המלאה של דפנה מאור

>> לכתבה המלאה של מירב ארלוזורוב

9. קודם כל, תנשמו עמוק

אסא ששון חזר אל יעקב ויינשטיין, שנתיים אחרי שצפה מפולת בשווקים עד 2020 – כדי לשמוע היכן כדאי להשקיע (אם בכלל).

>> לכתבה המלאה

10. כשזה כסף של אחרים, לא צריך ללמוד לקח

עשור אחרי קריסתה של דלק נדל"ן, מחזיקי האג"ח של יצחק תשובה שוב חשופים למחיקה של 6.1 מיליארד שקל – ולא עושים כמעט דבר. ערן אזרן מיואש מאוזלת היד של המוסדיים. מיכאל רוכוורגר מזכיר כי צרותיו של יצחק תשובה לא נעצרות בחברות הציבוריות שלו – וכי גם נגד החוב האישי שלו לבנקים עומדות בטוחות בהיקף לא מספק.

>> לכתבה המלאה של ערן אזרן

>> לכתבה המלאה של מיכאל רוכוורגר

11. עוד דברים שאפשר לעשות מהבית

"הם לא מאמינים שהעולם ייחרב – הם מאמינים שנהיה שווים פי שלושה". מייסדי צ'קמרקס מסבירים לרותי לוי איך באמצע קדחת הקורונה הצליחו למכור את החברה שלהם (בווידאו) ב-1.15 מיליארד דולר. על הדרך, הם מלמדים שיעור על ערכה המשתלם של השקעה ברפואה מונעת.

>> לכתבה המלאה

קריאה מהנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker