רפאל הודיעה על סיום סדרת ניסויים מוצלחת במערכת לייזר ליירוט רחפנים

המערכת פותחה בעלות של עשרות מליוני דולרים, ונמכרת במחיר של מיליוני דולרים בודדים ליחידה ■ זירת יירוט הרחפנים נהפכה לזירה נוספת שבה שתי החברות הישראליות - אלביט ורפאל - מתחרות זו

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מערכת  Drone Dome של רפאל לזיהוי ונטרול רחפנים
מערכת Drone Dome של רפאל לזיהוי ונטרול רחפניםצילום: רפאל

חברת רפאל דיווחה היום (רביעי) כי היא סיימה סדרת ניסויים מוצלחת במערכת לייזר ליירוט רחפנים - Drone Dome. המערכת, שפותחה בעלות של עשרות מליוני דולרים, נמכרת במחיר של מיליוני דולרים בודדים ליחידה. רפאל מכרה בעבר מערכת לצבא הבריטי וצבאות זרים נוספים. נכון להיום, לא ידוע על מהלך של צה"ל לרכישת המערכת

מערכת Drone Dome נועדה להתמודד עם איום רחפנים ומל"טים, הן בהגנה על  כוחות ומתקנים צבאיים והן בהגנה על יעדים אזרחיים, בהם שדות תעופה, מתקנים ציבוריים ותשתיות אסטרטגיות. לפי רפאל, המערכת היא מודולרית, ניידת ונבנית בהתאמה אישית. במסגרת סדרת הניסויים הנוכחית, ביצעה המערכת יירוט של מל"טים מרובים, וכן מטרות בזמן תמרון, באמצעות קרן לייזר.

זירת יירוט הרחפנים נהפכה לזירה נוספת שבה שתי החברות הישראליות - אלביט ורפאל - מתחרות זו. לאלביט מערכות יש מערכת מבצעית להגנה מרחפנים בשם ReDrone, והיא השיקה באחרונה גירסה המיועדת להגנה על כלי רכב ושיירות מפני רחפנים עוינים.

לפי אלביט, המערכת שלה פועלת באופן אוטומטי או בהפעלה ידנית לפי רצון המפעיל, ומזרימה נתונים למערכת השליטה והבקרה של הרכב שעליו היא מותקנת. לאחר איתור רחפן עוין, המערכת מנטרלת את כל התקשורת בין הרחפן לבין המפעיל שלו, כולל אותות רדיו, וידיאו ו-GPS. היא גם מסוגלת להפריד בין אותות הרחפן לבין אותות הבקרה מרחוק של מפעילו, על מנת לאתר כל אחד מהם בנפרד ולעקוב אחריהם. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker