מונופול באופק? התעשייה האווירית תערוך מכרז חדש לספינות דבורה

החברות שהתמודדו על רכישת פעילות ייצור הספינות התבקשו להגיש את הצעותיהן עד סוף 2019 ■ אלא שהחברה הממשלתית נמנעה מלהכריז על זוכה, כדי לקבל הצעה גם מהחברה המתחרה - מספנות ישראל - שמתפקדת בפועל כספק יחיד מול חיל הים

חגי עמית
חגי עמית
ספינת סיור "סופר דבורה 3"
ספינת סיור "סופר דבורה 3"צילום: תעשיה אווירית

כמה קבוצות עסקיות שהתמודדו על רכישת פעילות הייצור של ספינות סיור מסוג דבורה קיבלו בימים האחרונים מכתב מהתעשייה האווירית. במכתב הן התבשרו כי היא מבטלת את "ההליך התחרותי הלא מכרזי" לרכישת הדבורה, שבו הן השתתפו.

החברה הממשלתית עידכנה אותן כי אף אחת מההצעות שהוגשו במסגרת ההליך לא נבחרה, וכי בכוונתה לקיים הליך תחרותי לא מכרזי חדש, במועד לא ידוע, שבו תתאפשר ההשתתפות של כל רוכש פוטנציאלי. המשמעות: חברת מספנות ישראל, שבבעלות משפחת שמלצר ואנשי העסקים סמי קצב ושלומי פוגל, תישאר היצרנית הישראלית היחידה של ספינות סיור, ובפועל תתפקד כמונופול מול חיל הים.

התעשייה האווירית החליטה לסגור את פעילות הייצור של ספינות הדבורה בחברה הבת שלה רמתא לפני כשנה, משום שלא היתה רווחית. החברה הממשלתית אינה מתעתדת למכור כרגע את מכונות הייצור של הספינה, אלא רק את "תיק הייצור" שלה — כלומר, את כל הידע הדרוש לייצור הספינות. מי שירכוש אותו יוכל לפנות לכל מספנה בעולם ולנסות לייצר בה את ספינת הסיור הישראלית. 

חיכתה למונופול שיגיע

מי שמנהלת עבור התעשייה האווירית את הליך המכירה היא חברת הייעוץ PWC. בתחילה נאמר למעוניינים ברכישה להגיש את הצעותיהם עד 10 בדצמבר, ובהמשך נדחה המועד ל-31 בדצמבר. ארבע קבוצות עסקיות הגישו הצעות, ובהן קבוצה שמוביל איש העסקים תומר אבנון וחברה בינלאומית אחת. 

סמי קצב
סמי קצבצילום: דודו בכר

לפני שבועיים נחשף ב-TheMarker שהסיבה שבגינה נמנעה התעשייה האווירית מלהכריז על זוכה בהתמחרות היתה רצונה להמתין להצעתו הכספית של גורם נוסף שהביע עניין ברכישת הדבורה — מספנות ישראל. ההודעה הנוכחית על ביטול הליך המכירה תואמת הרצון הזה.

מדובר בהודעה תמוהה, לאור זאת שהמתמודדים על העסקה לא עודכנו מתי ייערך ההליך החדש. לא ברור גם הנימוק של התעשייה האווירית, שלפיו ההתמחרות בוטלה משום ש"ההצעות הבלתי מחייבות היו במתווים שונים - חלקם בלתי ישימים", שכן החברה עידכנה את המתמודדים בעבר שההצעות שיוגשו יכולות לכלול התחייבות עתידית לרכישת שירותים מהתעשייה האווירית, שקשורים לתחזוקה ותפעול של הספינות.

למספנות ישראל יש אינטרסים כפולים במכרז: היא היצרנית של ספינת הסיור שלדג, שגם בה משתמש חיל הים, והיא אמורה להיות המתחרה המרכזית של דבורה. באחרונה החליט משרד הביטחון לרכוש שלוש ספינות שלדג מתוצרת מספנות ישראל, ללא מכרז, בהליך שבו זכה קצב בזכות מעמדו כספק יחיד. העיכוב הנוכחי במכירת פעילות הייצור של דבורה עשוי להביא לכך שחיל הים ייאלץ לרכוש גם את יתר הספינות ממספנות ישראל.

מהתעשייה האווירית נמסר בתגובה: "התעשייה האווירית הינה חברה עסקית שפועלת על פי שיקולים עסקיים תחרותיים למימוש האסטרטגיה של החברה. במסגרת הקמת המפעל בבאר שבע, בוחנת החברה כמה אלטרנטיבות לפעילות קו ספינות הדבורה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום