לעשירים בלבד: המס המוגדל על מכוניות יוקרה הוארך בשנתיים

כחלון חתם על הארכת המס עד סוף 2021 ■ המס המיוחד מוטל על מכוניות שמחירן לצרכן עולה על 300 אלף שקל

אבי וקסמן
אבי וקסמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אאודי Q4 אי-טרון
אאודי Q4 אי-טרוןצילום: PIERRE ALBOUY/רויטרס

מס הקנייה המוגדל על מכוניות יוקרה - המוטל על מכוניות שמחיר המחירון שלהן עולה על 300 אלף שקל - הוארך בשנתיים, עד סוף 2021.

שר האוצר משה כחלון חתם בשבוע שעבר על תיקון לצו מס הקנייה המאריך את גביית המס, והיום (א') פורסם התיקון ברשומות. ועדת הכספים של הכנסת תתבקש לאשר את התיקון בקרוב.

המס המוגדל הוטל לראשונה ב-2013, ומיוני 2018 הוא מוטל גם על כלי רכב היברידיים וחשמליים שמחירם עולה על 300 אלף שקל. שיעורו של מס היוקרה הוא כ-20% מההפרש בין מחיר הרכב לצרכן ל-300 אלף שקל. הוא יכול להעלות את שיעור מס הקנייה הכולל על כלי רכב מהשיעור הבסיסי מכ-83% מהמחיר ליבואן (לפני הפחתות בגין רמת זיהום, אביזרי בטיחות וכד'), לכ-100% לכל היותר.

שר האוצר, משה כחלוןצילום: אוליבייה פיטוסי

בשבוע שעבר אישרה ועדת הכספים את הארכתה בשנתיים של ההטבה בתשלום מס הכנסה בגין שווי השימוש במכוניות היברידיות וחשמליות צמודות. הטבה זאת מסתכמת ב-500-1,000 שקל בחודש, ולטענת רשות המסים נהנים ממנה יותר מ-30 אלף שכירים במשק.

רשות המסים ביקשה בתחילה להאריך את המס המוגדל על מכוניות יוקרה (לרבות מכוניות יוקרה היברידיות) ללא הגבלת זמן. עם זאת, הרשות קיבלה את בקשתם של חברי הכנסת בוועדת הכספים להגביל את ההארכה לשנתיים בלבד – כדי שכל נושאי המס בגין מכוניות היברידיות וחשמליות יוכלו להיבחן בעתיד יחד.

במקביל, מתחילת 2020 אמורות לקטון בהדרגה הטבות המס על מכוניות היברידיות, חשמליות והיברידיות נטענות (פלאג-אין) – לרבות אלה שמחירן נמוך מ-300 אלף שקל. הממשלה החליטה על צעד זה לפני כמה חודשים, לאור הפופולריות הגוברת של המכוניות ההיברידיות ונוכח הגירעון בתקציב המדינה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker