בממשלה שואפים לקדם את הנפקת תע"א בשבועות הקרובים

ראש הממשלה ורשות החברות עוסקים בשבוע האחרון באפשרות של קידום הנפקת התעשייה האווירית ■ נתניהו שואף להעלות את החלטת ההפרטה בישיבת ממשלה בשבועות הקרובים

חגי עמית
חגי עמית
הראל לוקר
הראל לוקרצילום: עופר וקנין

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אנשי משרדו ורשות החברות עוסקים בשבוע האחרון באפשרות של קידום הנפקת התעשייה האווירית בזמן הקרוב. נתניהו ערך השבוע שני דיונים בנושא עם שר האוצר, משה כחלון, בסוגייה.

נתניהו שואף להעלות את החלטת ההפרטה בישיבת ממשלה בשבועות הקרובים - ומיד לאחריה לכנס את ועדת השרים לענייני הפרטה כדי לקדם את המהלך. בישראל אמנם מכהנת כיום ממשלת מעבר, אבל מכיוון שקיימת החלטת ממשלה עוד מ-2014 המאשרת את ההפרטה - ספק אם היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, יטיל הגבלות על המהלך.

יו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית, יאיר כץ, הוציא אתמול (ג') הודעה לעובדים, שבה הוא מודיע להם כי כל תהליך הנפקה לא ייצא לפעל ללא הסכמתם. גורמים המעורבים בהנפקה דיברו בימים האחרונים על האפשרות שכ-2.5% ממניות ההנפקה יועברו לעובדים. השאלה הגדולה היא באיזה מחיר יוכלו העובדים לרכוש את המניות. יו"ר התעשייה האווירית, הראל לוקר, והמנכ"ל נמרוד שפר שואפים להנפיק 25% ממניות החברה. הציפייה היא להנפיקה לפי שווי של כ-12 מיליארד שקל.

הדו"חות הכספיים שפירסמה החברה לפני חודשיים העידו כי מכירות החברה ברבעון השני עלו ב-10%, מ-895 מיליון דולר ברבעון השני של 2018 ל-985 מיליון דולר ברבעון שהסתיים ביוני האחרון. שיעור הרווח התפעולי ברבעון היה 3.7% לעומת 1.5% ברבעון המקביל אשתקד.

בקיץ האחרון פג גם תוקפו של הסכם הצמיחה שנחתם בחברה, שבמסגרתו פוטרו 800 עובדים - צעד שהיה אחד הגורמים לתוצאות החיוביות. כץ, מסרב להאריך את ההסכם והעובדים דורשים שיושבו להם חלק מההטבות שנגרעו מהם במסגרת ההסכם. בממשלה לעומת זאת שואפים לקדם הסכם שכר קיבוצי חדש עם העובדים במקביל להנפקה - שיביא להתייעלות נוספת בחברה.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker