רוצים ללמוד איך עושים אירוויזיון: משלחת מרוטרדם הגיעה לתל אביב

עוד בטרם הוכרזה העיר המארחת של האירוויזיון ב-2020, נציגים מהעיר ההולנדית שהגיעה לישורת האחרונה באו לקבל טיפים מאנשי המקצוע שהפיקו את התחרות בתל אביב השנה

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מנחי אירוויזיון 2019 עם הזוכה ההולנדי דאנקן לורנס
מנחי אירוויזיון 2019 עם הזוכה ההולנדי דאנקן לורנסצילום: Sebastian Scheiner/אי־פי

שלושה נציגים מהעיר ההולנדית רוטרדם, המתמודדת בימים אלו על אירוח האירוויזיון, הגיעו לביקור של 24 שעות בארץ, שבמהלכו הם ייפגשו עם אנשי המקצוע בעיריית תל אביב שהיו אחראים על הפקת ומיתוג התחרות בתל אביב במאי האחרון - כך נודע ל-TheMarker.

אתמול נחשף כי רוטרדם ומאסטריכט הן שתי הערים היחידות שנותרו בתחרות על האפשרות לערוך את האירוויזיון אצלן במאי 2020, זאת לאחר ששתיהן כבר הגישו את ההצעות למכרז לתאגיד השידור האירופאי, ה-EBU.

מטרת הביקור, שאותו ביקשו נציגי רוטרדם לשמור בחשאיות, היא לקבל טיפים וייעוץ לגבי הפעילות שהציעה עיריית תל אביב-יפו ברחבי העיר במהלך ימי התחרות, ועל יחסי הכוחות בהתנהלות מול ה-EBU. בעוד שאנשי המקצוע של עיריית תל אביב-יפו נסעו לשטוקהולם לאחר שהעיר השוודית אירחה את האירוויזיון כדי ללמוד מהם על הנושא, ברוטרדם החליטו לפנות לסיוע תל אביבי עוד טרם הבחירה בעיר המארחת.

"הסברנו להם שבסופו של דבר זה אירוע למקומיים ולא לתיירים ולכן עליהם להתמקד בתושבים, ומכאן החשיבות העצומה של עירוב התושבים והתעקשות על הדברים שחשובים ורלוונטיים להם", אומר בכיר בעיריית תל אביב-יפו.

רוטרדם נחשבת לעיר עתירת חברות טכנולוגיה, ונציגי העיר שהגיעו לתל אביב טענו כי ברצונם למנף את הנושא בעת קיום האירוויזיון. "הסברנו להם שזה לא יעבוד, זה לא עבד בשטוקהולם וזה גם לא יעבוד אצלם. יש קהל מסוים ועיתונאים מסוימים שמגיעים לאירוע כזה ולא יעניין אותם אירועי סטארט-אפים. בסוף כל האירועים יתרכזו בכפר האירוויזיון, וכל הניסיונות להוציא את האנשים משם ולפזר אותם ברחבי העיר כדי שייחשפו לדברים אחרים לא עבדו. היו הרבה תכנים בתל אביב שלא קיבלו חשיפה גבוהה, כי בסופו של דבר הקהל המקומי והתיירים רוצה להתרכז רק בחוויית האירוויזיון", אומר אותו בכיר. "הסברנו להם את החשיבות בלשים את כל הפוקוס על התקשורת הבינלאומית, ולתת להם תחושה שהם מחובקים".

עוד מתברר כי בדומה לתאריך שקבע ה-EBU לקיום תחרויות האירוויזיון בישראל, ימים ספורים לאחר יום הזיכרון ויום העצמאות, גם בהולנד סובלים מבעיה דומה. "לא משנה כמה הסברנו לתאגיד שזה יהיה בעייתי לעשות את התחרויות כל כך צמוד ליום העצמאות הישראלי גם מבחינה לוגיסטית וגם מבחינת האזרחים שיהיו רווי חגיגות, זה לא עזר", אומרים בעיריית תל אביב, "וככה גם בהולנד - מועד התחרות נופל אצלם על אחד מימי הזיכרון הממלכתיים והם מנסים לגרום להם להזיז ולא מצליחים". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker