מטה המאבק נגד סגירת שדה דב לנתניהו: "בחרת בטייקונים או בפריפריה?"

מטה המאבק שיגר פנייה חריפה לראש הממשלה עם צאת השבת, בעקבות הסגירה המסתמנת של שדה דב ביום שני הקרוב ■ יו"ר ההסתדרות הודיע כי ישקול צעדים ארגונייםמיום שני אם השדה ייסגר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שדה דבצילום: מוטי מילרוד

אם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון, ביום שני הקרוב יסגר שדה דב לפעילות תעופתית אזרחית וצבאית.

אף שנראה כי כבר לא נותר זמן לחקיקת בזק שתשנה את גורלו של שדה התעופה, מטה המאבק נגד פינוי שדה התעופה עדיין לא אמר נואש. עם צאת השבת, חזר המטה וקרא לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לדחות את הפינוי: "שבוע חדש בפתח ועבורנו הוא מסתמן כשחור משחור. כעת, אלה הן השעות שבהן עלייך לבחור בין מחויבותך למדינה, לאזרחים ולפריפריה לבין מחויבות לטייקוני הנדל"ן ואילי ההון. בשעות הקרובות נדע האם אתה הוא המוביל והדוחף בכל מחיר ובכל דרך לסגירת שדה דב. בשעות הקרובות נבין ונדע אם בחרת בטייקונים ובכסף הגדול ולא באחריות הלאומית ובתושבי הפריפריה".

בנוסף, בתום התייעצות לילית בלשכתו של יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, בהשתתפות ראשי האיגודים בהסתדרות ובכירי הארגון, קרא יו"ר ההסתדרות בר-דוד לנתניהו לשקול לדחות את סגירת שדה התעופה. לדבריו, "ככל שתתקבל החלטה לסגירת שדה דב, אשקו להפעיל צעדים ארגוניים נרחבים במשק החל מיום שני בבוקר".

בשבוע שעבר נפגשו גורמי הממשלה השונים ממשרדי האוצר, המשפטים, התחבורה, מנהל התכנון ורשות מקרקעי ישראל ועדכנו את נתניהו לגבי המשמעויות השונות לסגירת שדה התעופה. נתניהו היה אמור להודיע עוד ביום חמישי אם הוא מקבל את המתווה שהציע שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ' לדחיית מועד הסגירה במקביל להמשך שיווק הקרקעות וקידום היתרי הבנייה, או לחילופין לקבל את עמדת משרד האוצר על אובדן הכנסות בסדר גודל של מיליארדי שקלים. נתניהו טרם יצא בהודעה כלשהי בנושא.

ראש הממשלה, בנימין נתניהוצילום: נעם ריבקין פנטון /

במטה המאבק חזרו וטענו כלפי נתניהו כי "בשעות הקרובות נדע סופית האם אתה הוא זה שמתנגד ללא נימוק הגיוני לדחייה - ולו של כמה חודשים - בסגירת שדה דב, כדי לבדוק חלופות או שימוש במנחת עד לקבלת היתרי בנייה! בשעות הקרובות נדע אם אתה הוא האיש שדוחה כל יוזמה לפתרון ולפשרה הגיונית בעזרת הפקידות שלך! אם אתה הוא זה שלא מוכן שהמנחת ימשיך לפעול עד למתן היתרי הבנייה! בשעות הקרובות נדע אם אתה הוא האיש שמתעלם מעמדתם החד-משמעית נגד הסגירה המיידית של 110 חברי כנסת, רוב השרים, כל ראשי הערים, מנהלי קופות החולים ומפקדי חיל האוויר לשעבר.

"בשעות הקרובות נדע וגם נבין אם אתה מרמה גם את עצמך ואם אתה הוא האיש שמסתתר מאחורי המשפטנים מבלי שתדע שלעמדה החד-משמעית שכביכול מציגים לך - ולפיה חקיקה כיום שתדחה את פינוי שדה דב עד לקבלת היתרים היא בעלת משמעות תקציבית - אין בסיס אמיתי, ומבלי שתדע שאפילו בכתב הגנה שהגישו אותם גורמי פרקליטות לתביעת בעלי הקרקע אך לפני מספר חודשים, הם הבהירו בכתב שלמעשה אין שום מועד שבו המדינה מחויבת לתת את הקרקע. בשעות הקרובות נדע וגם נבין אם אתה הוא זה שמשתיק לטובת המהלך הנוראי את משרד התחבורה ואת משרד התיירות ואת משרד הבריאות".

המטה האשים את נתניהו מבריחה מאחריות לפריפריה: "הפגיעה באילת תלווה אותך לדיראון עולם! אחריות גורלם של חולי העיר הקשים ושל כשלי הרפואה בעיר, שלעדות גורמי הרפואה הם עניין של חיים ומוות - היא על גבך ותלויה כולה בהחלטתך. הרס וחורבן התיירות והפיטורים ההמוניים יירשמו על שמך, כמי שקיבל את ההחלטה. כל תאונה קטלנית שתתווסף לכביש הדמים החד-מסלולי בדרך לאילת תנבע מהחלטה אומללה זו. עיר שלמה אתה מחריב, ללא שום היגיון, לטובת כרישי נדל"ן פרטיים וממשלתיים שחברו יחד לחמוד אדמה שממילא בשנים הקרובות לא תצמיח דבר חוץ מעשביה, כאוס ומחדל. אלה הן השעות שבהן עליך לבחור בין מחויבותך למדינה, לאזרחים ולפריפריה לבין מחויבות לטייקוני הנדל"ן ואילי ההון."

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker