מתנה לעובדי מדינה: תוספת שכר על פקק ביציאה מהחניון

הלחץ של הסתדרות עובדי המדינה פעל, ונציב שירות המדינה הודיע כי עובדים בקרית הממשלה יזכו שוב בהטבת חצי שעה, כפיצוי על עמידה בפקק ■ באוצר צימצמו את הקבוצה שתקבל את ההטבה, ובהתאם גם את גובהה

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קרית הממשלה בתל אביב
קרית הממשלה בתל אביבצילום: עופר וקנין

באחרונה הגיעה הודעה משמחת לעובדי קרית הממשלה בתל אביב. לפי ההודעה, החל מ-1 בפברואר 2019 ובמהלך חצי שנה, יקבל כל עובד תוספת תשלום בת חצי שעה יומית למשכורת, כפיצוי על העובדה שנאלצו לעמוד בפקק ביציאה מהחניון.

ההודעה היתה חתומה על ידי נציב שירות המדינה, דניאל הרשקוביץ, אך לא על ידי הממונה על השכר באוצר שכבר נתן בעבר את ההטבה, ולא אישר את המשך התשלום. מדובר בכ-2,000 עובדים וגובה ההטבה לכולם עומדת על 1.5 מיליון שקל בחודש. אם הודעתו של הנציב היתה בתוקף, משלם המסים היה מעביר לידי עובדי קרית הממשלה 9 מיליון שקל כפיצוי על פקקים.

התערבותו של האוצר הביאה להודעת תיקון, לפיה לא כל העובדים יזכו באותו פיצוי על חצי השעה כפי שהיה בעבר, אלא רק אלה שמגיעים עם רכב ועומדים בפקק שנוצר לעיתים ביציאה. בנוסף, את הפיצוי יקבלו רק אלה שיוצאים בין השעות 17:00-15:00, לא לפני ולא אחרי. במידה והמערכות אכן יהיו מסוגלות להעניק את ההטבה רק למספר מצומצם של עובדים, גובהה יעמוד על כ-400 אלף שקל בחודש (או כ-2.5 מיליון שקל בחצי שנה) - שהם כרבע יחסית להטבה הראשונה שהבטיח הנציב.

באוצר מקווים כי עד אוגוסט יסתיימו הפקקים הן בשל פתיחת יציאה נוספת, שלישית, מהחניון, והן בשל שינוי מתוכנן בכיכר שבמסגרתו תינתן זכות קדימה לרכב שמגיע מקניון TLV.

מנציבות שירות המדינה נמסר: "נושא עומסי התנועה ביציאה מהחניון התת קרקעי בקריה בתל אביב נדון מול הסתדרות עובדי המדינה. נציבות שירות המדינה פועלת מול הסתדרות עובדי המדינה וגורמים רלוונטיים אחרים למציאת פתרונות והקלה על העומסים ביציאה מהחניון, ואכן נמסר לנו כי השבוע החלו עבודות תשתית להוספת נתיב ביציאה מהחניון".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker