שוקי אורן: החלטות מתקבלות בשליפה - הממשלה צריכה לשפר את דרכה

החשב הכללי לשעבר לגלי צה"ל: זכותו של ראש הממשלה לכפות דעתו, אבל צריך דיון מסודר

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker Online

"חיים שני היה מנכ"ל שבא מהמגזר העסקי ודגל בשיטת עבודה מסודרת. היו מספר החלטות שהתקבלו בשליפה שלא במשרד האוצר. ההמשלה צריכה לשפר את דרך קבלת ההחלטות שלה", כך הגיב הבוקר לראשונה (ה') החשב הכללי לשעבר, שוקי אורן, בראיון לגלי צה"ל על התפטרותו של מנכ"ל משרד האוצר השבוע.

"העזיבה של שני שהיא אירוע בעייתי שמזיק למשרד האוצר. זכותו של רה"מ לכפות דעתו על משרד האוצר. הדבר היחיד שיש לשפר אלו תהליכי העבודה. צריכים דיון מסודר ולהציג החלטות", אמר אורן.

על מחאת האוהלים הוסיף אורן: "זה מראה שאכפת לאנשים מהמדינה. קל להתחבר למחאה כי כולנו שרוצים יהיה טוב יותר. אבל המאזן הכללי אומר שכדי להיענות לדרישות צריך לקחת ממקום אחר. אם ניעתר לכל הדרישות, זה יגרום לנזק לכלכלה. חלק מהדרישות מוצדקות, בעיקר בתחום המיסוי".

"המס בישראל ירד, וזה עשה טוב לכלכלה הישראלית. נשאלת השאלה עד מתי להמשיך להוריד מסים. למסים העקיפים יש תכונה לא טובה - כי היא פוגעת במעמד הביניים ובשכבות החלשות. אבל לא היתה ברירה, רך כך שמרו על גירעון סביר".

אורן ציין עוד כי "יש מקוןם להפחית את המס העקיף. במשרד האוצר חשבנו שלא צריך להמשיך להוריד את המיסוי הישיר ומס החברות. ראש הממשלה החליט שיש להוריד מסים ישירים, אבל אני מניח שבעקבות המחאה ידונו בהורדת המסים העקיפים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker