שירה גרינברג תהיה הכלכלנית הראשית והממונה על הכנסות המדינה באוצר

גרינברג, שמשמשת היום כסגנית לממונה על התקציבים, נבחרה לתפקיד לאחר יותר מחצי שנה שבה התנהל משרד האוצר ללא כלכלן ראשי

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שירה גרינברג, הכלכלנית הראשית באוצר
שירה גרינברג, הכלכלנית הראשית באוצרצילום: אייל טואג

ועדת המינויים בראשות נציב שירות המדינה החליטה להמליץ לממשלה על מינויה של שירה גרינברג לתפקיד הכלכלנית הראשית והממונה על הכנסות המדינה במשרד האוצר. הוועדה דנה במועמדותה לבקשת שר האוצר משה כחלון, ומצאה לנכון לציין את העובדה שאישה נבחרה לכהן בתפקיד זה: "הוועדה רואה חשיבות רבה במינוין של נשים הראויות לכהן בתפקידים בכירים בשירות המדינה ושמחה מאוד להמליץ לממשלה על מינויה".

גרינברג משמשת היום כסגנית לממונה על התקציבים באוצר ובעברה שימשה במספר תפקידים באגף התקציבים. כמו כן כיהנה בוועדות ובגופים ציבוריים רבים והוועדה מצאה כי כישוריה וניסיונה יאפשרו לה להתמודד עם דרישות התפקיד.

מדובר במינוי נוסף שעליו התעקש מנכ"ל האוצר שי באב"ד, לאחר שלא היה ברור אם גרינברג עומדת בתנאי הסף. כאמור הנציבות אישרה את המינוי. גרינברג תיכנס לתפקידה לאחר אישור הממשלה שיתקבל ככל הנראה כבר בישיבתה הקרובה. 

גרינברג (39) מונתה כבר לפני ארבע שנים לסגנית האחראית על התחום הכלכלי באגף התקציבים במשרד האוצר, והיתה אחת משתי נשים המשמשות סגניות לראש אגף התקציבים, מתוך שישה סגנים. גרינברג היתה  האישה השלישית אי פעם שמונתה לסגנית ראש אגף התקציבים. היא עובדת באגף כעשור, שבמהלכו ריכזה את תקציבי החקלאות והמים, ואת תקציבי החברה בתחומי הבריאות והחינוך. בין השאר היתה שותפה בוועדת גרמן, ניהלה את משבר בית החולים הדסה, והוליכה את השקיפות בתקציב החינוך שממנה נולד תקציב החינוך הדיפרנציאלי.

תפקידה האחרון הפך אותה לבורג מרכזי בתוכנית החומש של מערכת ההשכלה הגבוהה, ובטיפול במשבר הפנסיה התקציבית באוניברסיטאות. במקביל היתה מעורבת בפתיחת תשתיות בזק לתחרות, ועל המשך קיומו של תאגיד השידור הציבורי. במהלך תפקידה, קידמה את התחרות במכון התקנים, ריכזה את הצוות לדמי אבטלה לעצמאים, היתה חברה בצוות למיסוי קניין רוחני, חיבור מפעלי תעשיה לגז טבעי, ועסקה בנושאי פריון ותעסוקה. ב-2016 נבחרה לאחת מארבעים הצעירים המבטיחים של TheMarker, אז אמרה כי היא רוצה להמשיך ולהתקדם לתפקידי ניהול בכירים, ואולי גם להיות האישה הראשונה בראש אגף התקציבים.

בניגוד לעבר, הרי שהיום (לאחר פרישת דורית סלינגר ומיכל עבאדי בוינאג'ו, ובעבר יעל אנדורן) עומדים בראש האגפים והמשרד, גברים בלבד. גרינברג תהיה הבכירה היחידה במשרד האוצר הקלאסי, לצד דלית זילבר, ראש מנהל התכנון שצורף למשרד האוצר ממשרד הפנים, ויו"ר רשות ניירות ערך, ענת גואטה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker