פרסום ראשון |

שטייניץ צפוי לאשר מינויו של משה אשר למנהל רשות המסים

משה טרי, מועמדו הקודם של שר האוצר, נפסל בטענה כי לא היה לו ניסיון של 10 שנים

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק

ועדת האיתור למנהל רשות המסים, בראשות מנכ"ל האוצר חיים שני, המליצה הלילה לשר האוצר יובל שטייניץ, למנות את משה אשר למנהל רשות המסים הבא. שטייניץ אמור לאשר את המינוי עוד הלילה.

ועדת האיתור התכנסה הלילה לאחר שוועדת המינויים הבכירים של נציבות שרות המדינה פסלה את מועמד שר האוצר לתפקיד מנהל רשות המסים, משה טרי, בטענה כי אין לו ניסיון של עשר שנים במסים, כנדרש בתנאי הסף לתפקיד מנהל רשות המסים. טרי היה מנהל הרשות לניירות ערך עד לפני שלוש שנים, שימש בשורה של תפקידים בכירים במגזר העסקי, ונהנה ממוניטין רב במשק.

משה אשר (44) גדל ברשות המסים. הוא רואה חשבון ועורך דין בהשכלתו. גר במבשרת, ירושלים. בארבע השנים האחרונות היה פקיד שומה למפעלים גדולים. קודם לכן היה מנהל אגף בכיר בחטיבה המקצועית ברשות המסים. לפני כן היה במשך שש שנים יועץ מקצועי לשלושה נציבי מס הכנסה.

המינוי של אשר נחשב למפתיע. הועדף על פני מועמד בכיר אחר ברשות המסים, דורון ארבלי, מנהל המכס, בשל מומחיותו בנושא מס. ארבלי הוא מנהל המכס.

לאחר ששטיניץ יאשר המינוי של אשר הוא יועבר לאישורה של ועדת המינויים הבכירים בשרות המדינה וככל הנראה יאושר. מיד אחרי כן יביא שר האוצר את המינוי לאישור הממשלה. משה אשר יחליף כמנהל רשות המסים את יהודה נסרדישי, מנהל הרשות בארבע השנים האחרונות, הפורש לגמלאות לאחר 45 שנים ברשות.

משה אשרצילום: אייל טואג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker