מנהל הרדיו החדש ביטל את המשדר של שוקי אורן

בשידור הציבורי מצליחים בכל פעם לשבור שיאים חדשים של גיחוך

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

נראה כי בשידור הציבורי מצליחים בכל פעם לשבור שיאים חדשים של גיחוך. בתום הליך מכרז רווי טענות לליקויים, אי-סדרים ומעורבות פוליטית בחרה שלשום ועדת האיתור של רשות השידור במיכאל (מיקי) מירו לתפקיד מנהל הרדיו החדש של תחנות קול ישראל. בראש מעייניו של מירו עם בחירתו לא עמדה הדיפת הביקורת על שיקולים זרים בהליך הבחירה, אלא עניינים חשובים בהרבה: שעתיים בלבד לאחר שהוכרזה זכייתו בתפקיד הורה מירו לתחנת הרדיו 88FM לבטל מיד את שידורה באותו היום של תוכנית שהיתה מיועדת לשעה 23:00. לא מדובר בסתם תוכנית: בשידור היתה אמורה התחנה לארח לשעתיים את החשב הכללי היוצא, שוקי אורן.

אורן, שוחר מוסיקה ידוע, סיכם לפני כמה חודשים על עריכת תוכנית מוסיקה חד-פעמית. בסוף השבוע הוא אף הזמין את מקורביו להאזין לשידור, ובדף הפייסבוק שפתח לרגל המאורע כתב את ההזמנה ההיתולית: "לא כלכלה, לא קוטג', אפילו לא שטייניץ. רק מוסיקה טובה, מיוחדת, יפה, והכל לטעמי".

שוקי אורןצילום: סלמן אמיל

אולי היה מי שנעלב מן המשפט, ואולי היה מי שחיפש הזדמנות אחרונה לסגירת חשבון עם החשכ"ל היוצא. כך או כך, שעות ספורות לפני עלייתו לשידור קיבל אורן הודעה כי בהנחיית מנהל הרדיו הטרי, מוטב שיישאר בביתו.

בתגובה לפניית TheMarker מסר אורן: "לפני מספר חודשים סוכם עם רדיו 88FM כי לאחר פרישתי מתפקידי כחשב הכללי אגיש תוכנית מוסיקה חד-פעמית, וזאת כחובב מוסיקה מושבע. יש בכך לטעמי גימיק חביב המראה פן שונה בחשב הכללי לשעבר. לצערי שעות ספורות לפני מועד התוכנית, ולאחר שטרחתי רבות על הכנתה, הודיעו לי על ההחלטה לבטל את תוכניתי ללא כל הסבר או נימוק. צר לי כי רשות השידור בחרה לפסול תוכנית מוסיקה ברגע האחרון בדרך שאינה ראויה ומקצועית".

מקול ישראל נמסר אתמול בתגובה כי הנושא מצוי בבדיקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker