המהלך הראשון של נתניהו כשר ביטחון: אישר את מיזוג תעש ואלביט

במסגרת העסקה אלביט תעביר לקופת המדינה 1.4 מיליארד שקל בימים הקרובים, 200 מיליון שקל בדצמבר 2020 - ו-200 מיליון נוספים בדצמבר 2022

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שיגור רקטות "אקסטרה" של תעש, לפני ארבע שנים
שיגור רקטות "אקסטרה" של תעש, לפני ארבע שניםצילום: תעשייה צבאית

תעש מתמזגת עם אלביט. ראש הממשלה בנימין נתניהו נכנס אתמול לתפקיד שר הביטחון בעקבות התפטרותו של אביגדור ליברמן מהתפקיד - והמהלך הראשון אותו הוא מבצע הוא חתימה על אישור עסקת המיזוג.

אתמול חתם שר האוצר על אישור העסקה. כך שעם החתימה של נתניהו אין מניעה מיציאת המיזוג לדרך.

במסגרת העסקה אלביט תעביר לקופת המדינה 1.4 מיליארד שקל בימים הקרובים, 200 מיליון שקל בדצמבר 2020 - ו-200 מיליון נוספים בדצמבר 2022. 100 מיליון שקל נוספים יהיו מותנים בביצועים.

עסקת המיזוג הועברה לאישורו של אביגדור ליברמן ביום ראשון שעבר, אבל הוא התמהמה בחתימה עליה. לבד מסיבות אובייקטיביות הקשורות לסערת האירועים הבטחוניים והפוליטיים בשבוע החולף, מי שהיה עימו בקשר מעיד כי הביע הסתייגות בנוגע למיזוג לאורך כל הדרך. יו"ר תעש - שצפוי לאבד את משרתו בעקבות המיזוג - הוא חבר מפלגתו לשעבר של ליברמן, יצחק אהרונוביץ'.

הצעת המחליטים לאישור העסקה עברה אתמול בישיבת הממשלה, וראש הממשלה חתם על הענקת היתר השליטה בתעש לאלביט. לקראת סוף השבוע צפויים יו"ר רשות החברות ינקי קווינט ומנכ"ל אלביט בוצי (בצלאל) מכליס להיפגש ולחתום על סגירת העסקה.

אחת מהמשמעויות הגדולות מהעסקה היא שיעברו לרשות המדינה מאות דונמים של קרקעות באזורי ביקוש. כבר ב-2018 עשויות להיות משווקות חלק מקרקעות אלה דרך מנהל מקרקעי ישראל לצורך בניית יחידות דיור. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker