מורידים הילוך: קצב הצמיחה ברבעון השלישי - רק 2.3%

זאת, לאחר צמיחה בקצב של 1.2% ברבעון השני, ושל 4.7%-4.5% בכל אחד משלושת הרבעונים שקדמו לו ■ ההוצאה על צריכה פרטית גדלה בקצב של 2.1%, לאחר ירידה בקצב של 2.6% ברבעון השני

אבי וקסמן
אבי וקסמן
משה כחלון
משה כחלוןצילום: אמיל סלמן
אבי וקסמן
אבי וקסמן

המשק צמח ברבע השלישי של 2018 בקצב שנתי מתון למדי, של 2.3%, לאחר צמיחה בקצב של 1.2% ברבעון השני, ושל 4.7%-4.5% בכל אחד משלושת הרבעונים שקדמו לו.

הנתונים על הצמיחה פורסמו היום (א') על ידי הלשכה המרכזית לסטטסטיקה (הלמ"ס). הנתון שפירסמה הלמ"ס על הרבעון השלישי הוא אומדן ראשוני, והוא צפוי להתעדכן בעתיד עם קבלת נתונים נוספים על הפעילות במשק. ב-31 בדצמבר תפרסם הלמ"ס אומדן מעודכן לצמיחה ברבעון השלישי, והערכה בדבר הצמיחה ב-2018 כולה.

ב-2018 כולה צפוי המשק לצמוח ב-3.5%, לפי התחזית החציונית של הכלכלנים שעמם מתייעץ אגף הכלכלן הראשי במשרד האוצר, או ב-3.7%, לפי התחזית של חטיבת המחקר בבנק ישראל.

ברבעון השלישי נרשמה ירידה בהשקעה בנכסים קבועים, בקצב שנתי של 6.3%, בהמשך לירידה בקצב של 4.6% ברבעון הקודם. לעומת זאת, ההוצאה על צריכה פרטית גדלה בקצב של 2.1%, לאחר ירידה בקצב של 2.6% ברבעון השני. גם ההוצאה על צריכה ציבורית עברה מירידה בקצב של 3.3% ברבעון השני לעלייה בקצב של 9.5% ברבעון השלישי. היצוא, שנסוג ברבעון השני בקצב שנתי של 0.8%, צמח ברבעון השלישי בקצב של 7.2%. היבוא, לעומת זאת, הואט - ונרשמה בו ירידה בקצב שנתי של 5%, לאחר ירידה של 1.9% ברבעון השני.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ