"גם מוניות שירות יכבדו בעתיד את כרטיס רב-קו"

המהלך מצריך מערכת תשלום שעדיין לא נקבע מועד התקנתה. משרד התחבורה: תקלות ברפורמה בתחבורה הציבורית יתוקנו באוקטובר

דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל שמיל

>> כרטיס רב-קו, המשמש לתשלום באוטובוסים בגוש דן, ישמש בקרוב לתשלום גם עבור נסיעה במוניות שירות - כך הכריז נציג של משרד התחבורה בדיון בוועדת הכלכלה. עם זאת, המהלך מצריך מערכת מורכבת להעברת התמורה בעד הנסיעות, ובמשרד לא ידעו לומר מתי יבוצע השינוי.

נהגי מוניות השירות מחו באחרונה על שלא שותפו ברפורמה בתחבורה הציבורית, וטענו שהשינויים בקווי האוטובוסים פוגעים בהם.

"ימים רצופי תקלות"

הרפורמה בתחבורה הציבורית בגוש דן יצאה לדרך לפני כשבוע, אך משרד התחבורה וחברות ההיסעים אומרים כי עדיין קשה להעריך את יעילותה. במוקד של מינהלת הרפורמה מספרים על ירידה מתמדת במספר התלונות והתקלות.

אתמול נאלצו נציגי משרד התחבורה והרשויות המקומיות להדוף תלונות של תושבים וח"כים בוועדת הכלכלה של הכנסת. "המערך הופעל בהצלחה, לא היה כשל גדול", אמר בדיון אלכס לנגר, משנה למנכ"ל משרד התחבורה, אם כי הוסיף ש"היו הרבה תקלות קטנות". לנגר הודה כי לא נערך שימוע ציבורי לרפורמה, אך נערכו מפגשים עם תושבים. "פעימה נוספת תהיה בספטמבר-אוקטובר", אמר לנגר. "המטרה היא ללמוד ולעשות ספירות נוסעים, ואם התחזיות לא יתאמתו נשנה את הקווים".

לדברי לנגר, "מספר הקווים צומצם מ-82 ל-59. המשאבים שהתפנו נועדו להגברת התדירות. המשאבים הוגדלו ב-7.5%, 50 מיליון שקל, ומספר הנסיעות עלה מ-8,900 ל-9,500 ביום".

מנגד, קרא לעברו ח"כ אופיר אקוניס (הליכוד) כי מצב התחבורה הציבורית בקהיר טוב יותר. בכיר בחברות היסעים השיב לו כי "הנוסעים עדיין לא הבינו את האפשרות לעבור בין קווים".

ראש אגף תקשורת בבית החולים תל השומר, אבי בטנהיים, מחה על היעדר הידברות במסגרת הפעלת הרפורמה: "איש לא התייעץ איתנו, מקום שמשרת מיליון וחצי חולים בשנה. נגרם נזק גדול שאפשר היה למנוע, לפחות בחלקו".

"הפעילו עלינו הרבה פצצות, כשכל פצצה היתה צריכה להיות מוטלת בנפרד", התלוננה אילאיל טייבר, תושבת תל אביב. "הציבור המום וחסר אונים, ואין אכיפה בנתיבי התחבורה הציבורית".

ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) ביקש לכלול את מוניות השירות ברפורמה, מכיוון שהן היחידות שפועלות בשבת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker