"שעה וחצי לרמת החי"ל"

>> "אני לא מוכנה לבזבז שעה וחצי בכל יום ובכל כיוון כדי להגיע לרמת החי"ל, אומרת פנינה טולישינסקי מתל אביב, שעובדת ברמת החי"ל. "אני צריכה להיות ב-8:30 בעבודה, ואני לא יודעת מה אעשה. בגלל הרפורמה אצטרך לקום בשעה לא סבירה ולנסוע זמן רב במקום נסיעה קצרה.

"מכוניות נוסעות בנתיבי תחבורה ציבורית ומוקדי הטלפונים קרסו. עד שהצלחתי להשיג את המוקד, הציעו לי לנסוע ממרכז תל אביב לקצה הדרומי ומשם לקצה הצפוני של העיר".

"אני מחכה כבר שעה"

>> "הגעתי לתל אביב מחיפה אתמול וישנתי אצל הבת שלי כי הבנתי שיהיה בלגן, אבל זה לא עזר לי", סיפרה צילה, שעמדה בתחנה סמוך למגדלי עזריאלי.

"התקשרתי בבוקר למודיעין של דן, אמרו לי לקחת מעזריאלי קו 63, להחליף בבוגרשוב ולקחת אוטובוס נוסף שאמור להביא אותי לארלוזרוב, אבל בינתיים אף אחד מהאוטובוסים לא עובר. אני מחכה כבר שעה. גם הדיילות לא ממש יודעות. אין סיכוי שאגיע בזמן לפגישה שנקבעה לי - נראה שאקח מונית בסוף".

"הזמנים לא התקצרו"

>> מרים ושולמית, שתיהן בשנות ה-70 לחייהן, מחכות לאוטובוס ליד העירייה. "נסעתי עד כה מכאן בקו 9 וכעת התחנה שלו עברה לשדרות בן גוריון, אז אני צריכה לקחת את הקווים 56 או 89 מפה עד לתחנת קו 9 החדשה", מסבירה מרים. "אמרו שהזמנים יהיו יותר קצרים, אך אני לא רואה איך הם התקצרו - כי אני צריכה לחכות בין קו לקו".

שולמית מבקשת להתלונן על דיילי הרפורמה, ואומרת כי "נתנו לשתי דיילות לחלק את חוברות ההדרכה, אך הן יושבות מאחורי התחנה על החוברות, מפטפטות ולא מסבירות לאנשים. צריך שיהיה מישהו שיעבור ויפקח על הנושא".

"אגיע מהר יותר ברגל"

>> "אני צריכה להגיע לעבודה שנמצאת במרחק של שתי תחנות מכאן, אבל לא ראיתי שום פרסום שאומר מהו הקו החדש שעלי לקחת", סיפרה סבטלנה.

"אני עומדת פה רבע שעה, לא יודעת לאיזה אוטובוס לעלות, אין פה דיילים שיכולים לעזור. כנראה שיהיה מהיר יותר להגיע ברגל, אבל זה לא בסדר. הסתכלתי כל יום בעיתונים, אבל לא מצאתי פרסום של שינוי הקווים. אין לי גישה לאינטרנט אז לא הסתכלתי שם. אני חושבת שהיו צריכים לדאוג לפרסום בתחנות עצמן".

"שמעתי על זה במקרה"

>> "לי הרפורמה דווקא עזרה. יש לי יותר קווים ויותר אפשרויות לנסוע", אומר ברק הראל, בן 31, שנוסע מתחנת רכבת מרכז לרמת החי"ל.

"יש כעת קווים שמחברים בצורה טובה יותר את מרכז תל אביב לקניון איילון. על הרפורמה שמעתי רק מנוסעי האוטובוס. במקרה ביום חמישי מישהו השאיר חוברת בתחנה. חיפשתי גם מידע באינטרנט, ולא מצאתי משהו נורמלי. רואים שמי שכתב את האתר של הרפורמה (busline) לא נסע אף פעם באוטובוס".

"כישלון כזה עוד לא היה"

>> ברחוב אבל גבירול פגשנו את שרה, אזרחית ותיקה מרמת אביב, שנשמעה זועמת. "כישלון כזה עוד לא היה", אמרה.

"אני גרה ברמת אביב וצילצלתי במשך שעה למודיעין של דן - אף מספר לא ענה בכלל, לא שהיה תפוס. עד שהשגתי אותם אומרת לי הבחורה קחי קו 25, סעי לקינג ג'ורג' ותחליפי אוטובוס. מי שמכיר את תל אביב יודע שזה טירוף. יצאתי החוצה, היה בחור נחמד בתחנה שאמר לי לקחת קו אחר - אז איך אפשר להסתדר?"

"צריך ללכת לאוניברסיטה כדי להבין את החוברת"

>> "אני צריכה ללכת לאוניברסיטה כדי שילמדו אותי איך להבין את חוברת ההסברה", אומרת שרה, בת 76 שמחכה לאוטובוס ברחוב פרישמן. "אני לא מבינה בחוברת הזאת כלום, אולי אני קשת הבנה".

שרה מספרת שהיא גרה ברחוב ירושלים בבת ים שבו עבר קו 26, "אך כעת החליפו אותו בקו אחר והתנתקתי מהעולם. בגיל שלי זה ממש לא בסדר". גם יעקב, כבן 70 שמנסה להגיע מכיכר רבין לקריה, מתלונן על חוברת ההסברה. "לא מובן מכל המפות איזה קו טוב לקריה, לי למשל היה לשם קו 28 אך הוא נמחק". לדבריו, הוא היה נוהג להגיע לכיכר רבין עם קו 9, "והיום הגעתי עם 89, שניסיתי לראשונה רק ביום שישי".

"כולם ירוויחו מהשינוי"

>> "בתחנה שבה אני עולה עברו לפני הרפורמה ארבעה קווים, והמספר הצטמצם לשניים. יש הרבה חידושים וצריך ללמוד אותם. בסופו של דבר, כולם ירוויחו מהשינוי", אומרת מרים אליה מחולון.

"אני נוסעת משכונת נווה ארזים בחולון לתל אביב או למרכז חולון, וצריכה למצוא קווים חדשים. היום הייתי צריכה ללכת קצת יותר, אבל שמחתי לראות שדן מחליף את אגד ויש אוטובוסים בתדירות גבוהה יותר. הכוונות טובות והנוסעים עוד ירגישו ביתרונות של השינוי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker