כיצד פינקה חברת פרטנר את עובדיה?

הכל אישי: הבנק המתקדם ביותר ברשות הפלסטינית, אראל מרגלית ושלמה דברת בכנס MIT והמכונית החדשה-ישנה של לבני

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3

שלמה דברת: אני אופטימי לגבי ההיי-טק, פחות לגבי ישראל

שלמה דברת, מבכירי ההיי-טק הישראלי וממייסדי קרן הון סיכון כרמל ונצ'רס, השתתף שלשום בכנס של פורום MIT ליזמות, שהתקיים באוניברסיטת תל אביב. דברת נטל חלק בדיון שהתקיים בנושא מצב תעשיית ההיי-טק והתגייסות בכירים למען פעילויות ציבוריות וחברתיות, שבמהלכו מתח ביקורת חריפה על התנהלות המערכת הפוליטית בישראל.

"אני אופטימי לגבי תעשיית ההיי-טק הישראלית. אני פחות אופטימי לגבי מדינת ישראל", אמר דברת. "אנחנו חיים בבועה. קל בתעשיית ההיי-טק להמשיך ולחיות בבועה הזו, שיש שמכנים אותה מדינת תל אביב. אני מודאג מהמצב כאן". דברת הדגיש כי בישראל יש מגזר פרטי יוצא דופן באיכותו ויכולותיו, אך הוסיף כי "יש לנו מגזר ציבורי עם בעיות קשות מאוד. יש בעיה במנהיגות הפוליטית. בשיטה הפוליטית הנוכחית המדינה עוסקת בהישרדות ולא בהנהגה. ההנהגה הפוליטית לא מעצבת חברה ולא עוסקת בחזון".

צילום: בר חיים

לאחר מכן התייחס דברת לשאלה אם כדאי לשאוף לאקזיטים מהירים או לבנות חברות גדולות. "אנחנו בכרמל ונצ'רס התנגדנו למשל לאקזיט של קופרגייט כי חשבנו שלא צריך למכור", אמר דברת, "אבל זה תלוי גם ביזמים. עדיף שהם ירצו להיות כמו אייל ולדמן וגיל שוויד, ושלא יחפשו את האקזיט המהיר".

יזהר שי, שותף בקרן הון סיכון קנאן פרטנרס ומנחה האירוע, שאל את דברת האם לגיטימי לערב שיקולים לאומיים בהחלטה אם לגדל חברה לטווח ארוך, ודברת ענה "זה שיקול עסקי, לא שיקול ציוני".

גם אראל מרגלית, מייסד ומנהל קרן הון סיכון JVP, שהחליט לפנות למגזר הציבורי ומתמודד על ראשות מפלגת העבודה, ואייל ולדמן, מנכ"ל מלאנוקס, הסכימו כי הקרנות בישראל יצליחו אם יקימו חברות בוגרות. "אם חברה מכרה בעשרות מיליוני דולרים, אז במקום למכור - צריך להמשיך איתה. למרות שלפעמים אין ברירה וצריך למכור", אמר מרגלית. גיא גרימלנד

יעקב גלברד, מנכ"ל פרטנר

טאבלט לכל פועל

שבוע קיימה חברת פרטנר אירוע לקוחות גדול במלון בראשית במצפה רמון. מלבד פינוקים במלון, עברו המוזמנים סדרת הרצאות בנושא מחשוב ענן. מנחה האירוע, דני רופ, הפתיע את הנוכחים, כ-100 במספר, כשהודיע להם כי כל אחד מהם מקבל מחשב טאבלט של סמסונג, מתנת היבואנית סאני. רופ הסביר כי "הטאבלט, סמסונג טאב 7, מגיע עם כרטיס SIM של פרטנר ואפשרות לגלישה חינם במשך שבועיים - אז תקרעו לו את הצורה". את האירוע פתח המנכ"ל, יעקב גלברד, שדיבר על ערכיה ואמר כי "אחד מהערכים שלנו הוא פשטות, אבל זה לא פשוט להיות פשוט. גם אני מתקשה לעתים להבין את החשבונית שאני מקבל מאורנג'". לא רק בפרטנר מחלקים מתנות: בכנס של הנהלת פלאפון שנערך בצפון בסימן מהירות גלישה, הפתיע המנכ"ל גיל שרון את 60 ראשי האגפים והסמנכ"לים, כשהודיע שהוא מעניק לכל אחד מהם אייפד 3G במתנה מהחברה.

הבנקאות מתקדמת ברשות הפלסטינית

עזבו אתכם מלאומי, הפועלים או דיסקונט: שלשום זכה Bank of Palestine בתואר "הבנק הטוב ביותר בפלסטין", בטקס שנערך בדובאי מטעם "Euromoney", מגזין עסקים והשקעות בינלאומי. זו הפעם הראשונה שהמגזין כולל את הרשות הפלסטינית בפרסים שהוא מעניק. בנימוקי הפרס צוין שיעור הצמיחה של הבנק ב-50 שנות פעילותו, והיותו אחד המוסדות הפיננסיים החשובים ברשות. מנכ"ל ויו"ר הבנק, האשים שאווה, אמר לאחר קבלת הפרס "לא היינו זוכים בפרס הזה שאנו ראויים לו ללא נאמנותם של עובדי הבנק חדורי המוטיבציה ושל הלקוחות המוערכים. אנו מכבדים כיום גם את המחויבות שלנו לפיתוח כלכלי וחברתי ולתמיכה בכלכלתה המתפתחת של פלסטין".

אאודי A6צילום: אוריאל כהן

ההגה חוזר לידיים של לבני

ציפי לבניצילום: אלון רון

יו"ר האופוזיציה, ח"כ ציפי לבני (קדימה), קיבלה באחרונה בחזרה את רכב השרד הממוגן מסוג אאודי A6, שנרכש עבורה במחיר של כ-1.6 מיליון שקל, לפי הנחיית גורמי הביטחון ובאמצעות מינהל הרכב הממשלתי. אלא שהרכב היוקרתי הושבת לפני כמה חודשים לאחר שהתקנת אמצעי מיגון בו גרמה לבעיות במערכות ההיגוי, בשדה הראייה ובעמידות הגלגלים. באחרונה השתמשה לבני בסקודה סופרב ממשלתית. יו"ר קדימה טענה כי לא משנה לה באיזה רכב היא נוסעת - אך עם גמר התיקונים היא מיהרה להחזיר את הסקודה ולקבל בחזרה את האאודי.

היכל התרומה

שלשום התקיים בהיכל התרבות בתל אביב אירוע ההתרמה השנתי של עמותת אלין בית נועם, המסייעת לאנשים עם מוגבלויות. יו"ר העמותה, אילנה המבורגר, פתחה את האירוע בנאום שסקר את פעילות העמותה וביקשה להודות לבעלה, יאיר המבורגר, בעל השליטה בחברת הביטוח הראל, ולאיקי בר חיים, מנכ"ל העמותה. מבחר אמנים התגייסו למען האירוע, בהם ברי סחרוף, מרינה מקסימיליאן בלומין, שלומי שבן, ירמי קפלן, מאור כהן, דנה ברגר ומיקה קרני, שהופיעו בפני 3,000 איש שרכשו כרטיסים במחירים שנעו בין 150-1,000 שקל לכרטיס. בין האורחים הרבים נראו גם אלפרד אקירוב, צביקה לבנת, דוד פורר ושרה סלע. בסוף הערב התבקש צוות העמותה להצטלם. המבורגר דרשה למצוא את בעלה כי "הוא הולך איתי כל החיים, אז גם בתמונות הוא חייב להיות שותף".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker