אלי ישי: שעון הקיץ יוארך ל-193 ימים - מסוף מארס עד 1 באוקטובר

ח"כ ניצן הורביץ: להאריך את שעון הקיץ באופן משמעותי יותר, בהתאם למועד החל באיחוד האירופי ובארה"ב - סוף אוקטובר

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שעון קיץ יימשך 193 ימים - מסוף מארס עד 1 באוקטובר - כך הודיע הבוקר שר הפנים, אלי ישי, שהחליט לאמץ את החלטות הוועדה שהקים בעניין. לדבריו, "אמליץ לכבד את המלצות הוועדה במלואה. נגיש את הצעת החוק לאישור הכנסת".

הוועדה החליטה להמליץ לעבור לשעון קיץ על פי תאריכים לועזיים קבועים - ולא כזה שתחילתו בתאריך לועזי וסופו בתאריך עברי. לדברי יו"ר הוועדה, ההחלטה התקבלה לאחר שהוגשו מספר הצעות, בהן לשמר את המצב הקיים, לעבור לשעון קיץ בהתאם לאיחוד האירופי או לקבוע את שעון הקיץ לפי יום השוויון בין הלילה ליום.

לדברי ישי, "כ-50% רצו להשאיר את המצב הקיים כמו שהוא. אנשים שהתנגדו להארכת שעון הקיץ - לא רק דתיים. הרבה אנשים שביקשו להאריך את שעון הקיץ דווקא היו דתיים לעומת חילוניים שביקשו לקצר".

שר הפנים התייחס לנושא יום הכיפורים ואמר כי יהיו שנים שבהם הוא יחול במהלך שעון הקיץ אך יהיו שנים בהם הוא יהיה במהלך שעון חורף.

עד היום, הסתיים שעון הקיץ ביום ראשון האחרון שלפני י' בתשרי. השנה צפוי שעון הקיץ להסתיים ב-2 באוקטובר. ב-2012 אמור היה שעון הקיץ להסתיים ב-23 בספטמבר וב-2013 - ב-8 בספטמבר.

ועדת המומחים הוקמה על ידי שר הפנים בחודש פברואר. הוועדה הוקמה בסמוך למועד שבו אמורה היתה ועדת השרים לחקיקה לדון בהצעת החוק של של ח"כ ניצן הורביץ (מרצ) להארכת שעון הקיץ. גורמים פוליטיים האשימו אז את ישי כי הקמת הוועדה נועדה למנוע החלטה מביכה מבחינתו.

ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) אמר היום כי הודעת שר הפנים מאכזבת: "יש להאריך את שעון הקיץ באופן משמעותי יותר, בהתאם למועד החל באיחוד האירופי ובארה"ב: סוף אוקטובר – כפי שקובעת הצעת החוק שהגשנו. סיום שעון הקיץ ב-1 באוקטובר משמעו הארכת שעון הקיץ בימים ספורים בלבד בממוצע רב-שנתי, כאשר ביחס לשנה הנוכחית המשמעות היא ששעון הקיץ אפילו יקוצר.

"הודות למאבק הציבורי הגדול ולהצעת החוק שלנו, עלה הנושא לדרג הגבוה ביותר בממשלה. אנו נמשיך במאמץ להארכה משמעותית של שעון הקיץ, על פי הצעת החוק שתובא הערב לקריאה טרומית במליאת הכנסת".

צילום: אפלבאום תומר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker