מפריטים את הבימה: המדינה מוכרת מניותיה בבניין לעיריית תל אביב

ועדת השרים להפרטה אישרה את העברת המניות ללא תמורה ■ העיריה תתחייב להמשיך להשכיר את המבנה להבימה בתנאים הנוכחיים ■ ב-2016 הגיעו הפסדי החברה שמחזיקה בתיאטרון ל-2.1 מיליון שקל

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורה קורן

ועדת השרים להפרטה אישרה היום (א') את הפרטת בניין הבימה. במסגרת הצעת ההחלטה, שהוגשה על ידי רשות החברות הממשלתיות, נקבע כי הרשות תעביר את מניות החברות הממשלתיות נכסים מ.י והתעשייה האווירית למדינה ללא תמורה. כמו כן, תשיב הרשות את מניות המדינה המוחזקות בנאמנות על ידי התיאטרון לצורך מכירתן לעירייה.

העירייה תתחייב להמשיך להשכיר את המבנה לתיאטרון הבימה בתנאים הנוכחיים כל עוד תימשך פעילות ההצגות השוטפת. ההפרטה מותנית באישור ועדת הכספים של הכנסת.

ההפרטה היא חלק ממימוש החלטת ממשלה מ-2009 להקטין אחזקותיה המשותפות עם עיריית תל אביב, המחזיקה ב-50% ממניות המבנה לצד המדינה (50%). ביוני 2016 הושלמה עסקת הפרדת אחזקות המדינה בחברות המשותפות עם עיריית תל אביב, ובהן אוצר מפעלי ים, אתרים, החברה לפיתוח יפו ונתיבי איילון. נתיבי איילון נהפכה במסגרת זו לחברה ממשלתית מלאה.

על פי הנתונים שהוצגו לשרים, הכנסות חברת בניין הבימה, שמחזיקה בתיאטרון, כוללות שכירות שאינה משולמת במלואה זה כמה שנים בשל מצב התיאטרון וכן שכירות מהפעלת בית הקפה במבנה. כתוצאה מכך החברה בגירעון, וב-2016 הגיעו הפסדיה ל-2.1 מיליון שקל לעומת 2.4 מיליון שקל ב-2015. ב-2014 הסתכמו ההפסדים ב-1.8 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker