שטייניץ טירפד את מינויו של עדיאל שמרון למנהל חברת מערכת החשמל החדשה

במשק החשמל טוענים כי כחלון התכוון למנות לתפקיד מנהל חברת מערכת החשמל - המוקמת כחלק מהרפורמה בחשמל - את עדיאל שמרון, כדי לפנות את תפקיד מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל ליאיר פינס

אורה קורן
שר האנרגיה, יובל שטייניץ
שר האנרגיה, יובל שטייניץצילום: מרק ישראל סלם

שר האנרגיה יובל שטייניץ טירפד את הנסיון של שר האוצר משה כחלון להזיז את מנכ''ל רשות מקרקעי ישראל (רמ''י) עדיאל שמרון מתפקידו, לתפקיד מנהל חברת ניהול מערכת החשמל. חברת הניהול מוקמת כחלק מהרפורמה במשק החשמל. על פי הטענות, כחלון רצה לפנות מקום למועמדו של כחלון יאיר פינס - שיתמנה לתפקיד מנכ''ל רמ''י. מקור ממשלתי אמר כי שטייניץ מעונין במועמד אחר לתפקיד, ולכן החילופין לא ייצאו לפועל, לפחות בשלב זה.

לפני כשנה מינה כחלון את פינס, לשעבר סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר, למשנה למנכ''ל רמ''י. בתפקידו זה ריכז כגורם המקצועי הבכיר ביותר ברשות את  נושאי התכנון והפיתוח, השיווק והקצאת הקרקעות. על פי הערכות כחלון מעוניין להאיץ את נושא הורדת מחירי הדיור ולכן מעונין למנות את מקורבו יאיר פינס לתפקיד המנכ''ל.

יאיר פינסצילום: דוברות האוצר

חברת מינהל רשות החשמל אמורה לקום כחלק מהרפורמה במשק החשמל, ולרכז את ניהול המערכת, שבמרכזו חלוקת מכסות לייצור חשמל בין היצרנים השונים על בסיס תחרותי. השיחות על הקמת חברת המנהל מתקיימות בין רשות החשמל לרשות החברות הממשלתיות.

מקורות במשק האנרגיה אמרו ל-TheMarker כי השמועות הרווחות הן שבד בבד מקדם שטייניץ מועמד מטעמו ליו''ר החברה החדשה של מינהל המערכת, את יורם כהן, מנכ''ל דלק גז טבעי. מלשכת שטייניץ נמסר בתגובה כי עלו כמה שמות של מועמדים אך טרם התקבלה החלטה.

עדיאל שמרון
מנהל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרוןצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker