הכל אישי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הגז לא זורם שבועיים - אך הבכירים זרמו למסיבה של יוסי מימן

כבכל שנה התאגדו שלשום בערב רבי ההשפעה ובעלי הממון כדי לחגוג יחדיו, ובחוג סגור, את יום העצמאות למדינה שבה עשו את הונם. גם השנה אירחו יוסי מימן, בעל השליטה בחברת אמפל, ורעייתו הילית מסיבה במשרדי החברה שבהרצליה פיתוח. זה שבועיים שהגז ממצרים אינו זורם לישראל - לאחר שבפעם השנייה בתוך שלושה חודשים פוצץ הצינור - אך ניכר כי מימן בחר לזרום עם האווירה החיובית של החג. הוא נאם פעמיים בפני הנוכחים: בנאומו הראשון הזכיר מימן את צינור הגז כשאמר "תיהנו מהערב, אבל רק אל תגידו שהיתה מסיבה פיצוץ", והצחיק את הבאים. לאחר מכן המשיך: "אל תתרגשו מהצינור, הוא חזק ואני מאחל לכולכם יום עצמאות שמח ומסיבה נהדרת".

כשעה וחצי מאוחר יותר עלה מימן בפעם השנייה לנאום - אך כמה מהנוכחים סיפרו כי מילמל דברים לא ברורים. יחד עם מימן חגגו האנשים העשירים ביותר בישראל, בהם שרי אריסון, עידן עופר, טדי שגיא ואילן בן-דב - שרכש ממימן את 012 סמייל. בניגוד לשנים עברו היה מספר הפוליטיקאים באירוע נמוך יחסית - ובין היחידים שהגיעו היו השר סילבן שלום וח"כ דליה איציק. בערב היו בכירים רבים משגרירות מצרים בישראל. בין היתר נראו היזם יוסי ורדי, שדיבר ממושכות עם יוסי ביילין; אלפרד אקירוב ששוחח עם עו"ד רם כספי; דני דנקנר, שהגיע עם רעייתו הלית דנקנר; שירה מרגלית ואילן שילוח; מנהלת המחלקה הבינלאומית ברשות ני"ע יעל אלמוג; פרופ' אוריאל רייכמן; מנהל המרכז הרפואי איכילוב גבי ברבש; עמי פדרמן; קונסול כבוד של קוריאה ומונגוליה עו"ד עמיחי עורקבי; רני והילה רהב, וכן בכירי ערוץ 10 - בהם המנכ"ל יוסי ורשבסקי ומגיש החדשות יעקב אילון. המוזמנים נהנו מנקניקיות ומהמבורגרים, ולרגל האירוויזיון הקרב גם מהופעה של להקה ששרה שירים של להקת אבבא.

מימן לא היה היחיד שערך מסיבה נוצצת. גם יו"ר בנק דיסקונט ד"ר יוסי בכר אירח יחד עם רעייתו אורית בביתם באפקה מסיבה. רק כמה ימים לפני כן ערכה אוניברסיטת חיפה אירוע פרידה מבכר, שכיהן כיו"ר הוועד המנהל שלה. באירוע של בכר נראו בין היתר אריק שטיינברג, שחזר מגמר אליפות אירופה ושוחח על המשחק עם יהלי שפי, בעל השליטה בחברת הראל יאיר המבורגר שנראה מדבר עם רמי אונגר, וכן צביקה לבנת ששוחח עם עו"ד כספי, שהגיע גם למסיבה הזאת. מושיק תאומים וסמי סגול שוחחו ביניהם על הנושא האהוב עליהם: הפועל תל אביב. עוד נכחו: ניר גלעד, חיים רמון וארז מלצר. בכר עצמו הסתובב עם מגשים עמוסים במזון וחילק לאורחיו, שנהנו מבשר על האש ושירה בציבור. מסיבות נוספות שנערכו היו של משה ופנינה אדרי, שאירחו בביתם בסביון את יעקב פרי, אריסון, השרים שלום ולימור לבנת, חיים רמון, אבי פישר ויואב גלנט. גם עורך הדין שרון אמיר ורעייתו ע"וד דנה אמיר ערכו מסיבה בביתם ברשפון, יחד עם ישי דוידי, יונתן קולבר, דגנית חרל"פ וצביקה בארינבוים.

אבשלום חלוץ

בצהרי יום העצמאות

בצהרי יום העצמאות קיימה אל על מטס של ארבעה מטוסי בואינג מדגמים שונים. את אחד המטוסים, שנשא את הכיתוב "כולנו עם רון ארד", הטיסה הקברניטה הראשונה באל על, סמדר שכטר (בתמונה, לצד מנכ"ל החברה אליעזר שקדי), יחד עם מנהל הצי, קברניט אבי לביא. לפני המטס אמרה שכטר כי היא נרגשת לקחת חלק בו וכי היא מצדיעה למדינה.

יחימוביץ' מתרימה את אמא

יו"ר המרכז לשלטון מקומי וראש עיריית מעלות שלמה בוחבוט, המתמודד על ראשות מפלגת העבודה, החל לגייס תרומות לפריימריס במפלגה. בוחבוט קיבל באחרונה תרומה של 5,000 שקל מרני צים, הבעלים של רשת מחסני חצי חינם. צים הוא גם יזם נדל"ן. משה ליפץ, ראש המועצה המקומית סביון, תרם לבוחבוט 4,000 שקל, ואילו אבנר קופל, יו"ר מינהלת הליגה בכדורסל, המשמש כיו"ר מרכז בית"ר, תרם לבוחבוט 10,000 שקל. בוחבוט גייס עד כה 44 אלף שקל מתוך תקרת הגיוס המותרת - 409 אלף שקל.

המתמודד ח"כ יצחק הרצוג דיווח על קבלת תרומות בסך 10,000 שקל כל אחת מדיוויד אסיא, מייסד חברת התוכנה מג'יק; מחנוך ברקת, מנכ"ל קרן אייפקס לשעבר, ומיכאל לוי, היבואן של רכבי פיאט לישראל - הנחשב חבר של משפחת הרצוג. הרצוג גייס עד כה 93,500 שקל, מהם 20 אלף שקל תרומה עצמית ו-25 אלף שקל תרומה שקיבל מאמו אורה הרצוג.

ח"כ עמיר פרץ, שהודיע אף הוא על התמודדותו, תרם לעצמו 50 אלף שקל וגייס עד כה תרומה אחת של 10,000 שקל. לעומתם, המתמודדת ח"כ שלי יחימוביץ' גייסה בחודש האחרון 24 אלף שקל מ-100 תורמים. גם יחימוביץ' זכתה לקבל תרומה מאמה, אנה יחימוביץ', שתרמה לה 10,000 שקל. יזם ההיי-טק אראל מרגלית, המתמודד אף הוא על ראשות העבודה, לא דיווח על גיוס תרומות.

צבי זרחיה

פונה, סחט והורשע

השבוע הרשיע שופט בית משפט שלום בתל אביב חנן אפרתי את ישראל מחלב בשתי עבירות של סחיטה באיומים. לפי האישום, סחט מחלב באיומים פיצויים ממשה לבייב, שניהל חברה שבבעלות אחיו - איש העסקים לב לבייב. תחילת הפרשה בסכסוך בין מחלב לבין החברה שבניהולו של לבייב. החברה רכשה מקרקעין ודרשה את פינויו של מחלב מהחלקה. בעקבות כך, בפברואר 2008 שלח מחלב מכתב למשה לבייב ובו דרש שימונה שמאי שיפסוק את גובה הפיצוי שלו זכאי עבור פינוי הנכס. במכתב ציין מחלב: "אני מצפה שתענה בחיוב תוך 19 ימים, אם לא ייגרם נזק בלתי הפיך מכיוון שלי ולמשפחתי אין מה להפסיד". באישום נוסף נטען כי במאי 2008 פגש מחלב את לבייב וביקש ממנו להיכנס למכוניתו. לאחר נסיעה קצרה שב מחלב וביקש מלבייב שימנה שמאי למקרקעין שיאמוד את שווי הנכס ויקבע את גובה הפיצוי שלו הוא זכאי. מחלב, לפי האישום, שלף אקדח והודיע ללבייב כי לאקדח יש משתיק קול וכי הצטייד בו מכיוון שהגיע ב"מטרה לא טובה", אך מאחר שלבייב הקשיב לו, נרגע ולכן אינו מתכוון להשתמש באקדח.

שני מזרחי

קלמן שחם חם על המגרש

נראה כי קלמן שחם, מבעלי השליטה בבית ההשקעות אלטשולר שחם, לא הצליח לשלוט בעצביו ביום חמישי האחרון. קבוצת הפועל גלבוע גליל, שבית ההשקעות מעניק לה חסות, הפסידה במשחק מספר שתיים בסדרת הפלייאוף נגד הפועל חולון. בסופו של משחק טעון והפכפך הצליחה הפועל חולון לנצח בנקודה. שחם ישב על כיסא בסמוך לפרקט ועודד, צעק והסביר לסובבים מה היה עושה אחרת. פחות מדקה לסיום, כששחקן גלבוע גליל החטיא הטבעה, לא היה יכול שחם לסבול זאת - ומיהר בזעם לכיוון היציאה. גם שם המשיך שחם בשלו, בצעקות כמו "מי שלא משחק טוב שיוציאו אותו החוצה". בסיום, כאמור, הצעקות של שחם לא הועילו, ובינתיים תוצאות הסדרה הן 1:1.

נתן שבע

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker