הבנקים והבורסה מגבירים את פעילותם במגזר הערבי

ביןן השאר, התאפיינה השנה האחרונה בחדירה גוברת של הבנקים למגזר הערבי, אחרי שבמשך שנים נמנעו מרבית מלפעול בערים הערביו

מירב ארלוזורוב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מירב ארלוזורוב

>> ועידת העסקים הערבית תתכנס מחרתיים בנצרת, זו השנה השנייה - על רקע התעניינות גוברת של המגזר העסקי היהודי במגזר הערבי.

ביןן השאר, התאפיינה השנה האחרונה בחדירה גוברת של הבנקים למגזר הערבי, אחרי שבמשך שנים נמנעו מרבית מלפעול בערים הערביות, שבהן במשך עשרות שנים בנק ערבי ישראלי ובנק מרכנתיל היו היחידים כמעט שפעלו. בנק הפועלים פתח 19 סניפי פועלים אקספרס בתוך שנה בערים ערביות ומעורבות. הבנק הוא נותן החסות הראשי של ועידת העסקים, וכל צמרת הבנק בראשות היו"ר יאיר סרוסי צפויה להשתתף בוועידה. דוברת הבנק מסרה כי "בנק הפועלים ייחד מקום חשוב לפעילותו בקרב החברה הערבית במסגרת תוכנית העבודה של הבנק ל-2011, על בסיס הערכה כי קצב הצמיחה של החברה הערבית בשנים הקרובות צפוי להיות גבוה".

פרט לבנק הפועלים, גם בנק לאומי - באמצעות בנק ערבי ישראלי - ובנק מרכנתיל, הגדילו משמעותית את פרישת הסניפים שלהם במגזר הערבי בשנה האחרונה.

גם הבורסה החלה להגביר את התעניינותה בפוטנציאל של החברות העסקיות הערביות. באחרונה נערך כנס ראשון בבורסה שפנה אל החברות הערביות, וביום רביעי ייפתח המסחר האלקטרוני בבורסה מהוועידה בנצרת. מנכ"לית הבורסה, אסתר לבנון, תהיה בין המשתתפים בוועידה. פרט לסרוסי וללבנון יישאו דברים בוועידה גם סמיר חלילה, מנכ"ל חברת האחזקות הפלסטינית הגדולה ביותר פדיקו; יורם טיץ, מנהל שותף בפירמת רואי החשבון ארנסט אנד יאנג, ועימאד תלחמי, מייסד באבקום.

הוועידה מאורגנת על ידי המגזין הכלכלי בערבית "מאלקום", שבבעלות באסל גאטס. לדברי גאטס, יש עלייה ברורה בהתעניינות העסקית במגזר הערבי, שבין השאר קיבלה את ביטויה באקזיט ראשון שביצעה השנה חברה ערבית - חברת התוכנה באבקום נמכרה למטריקס. בוועידה יוכרז על הקמת "המועצה הכלכלית הערבית" - ארגון מאגד של הקהילה העסקית הערבית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker