רוצה יותר: אירונאוטיקס דחתה את הצעת הרכש של רפאל וסטולרו

ההצעה לרכישת יצרנית המזל"טים, בהיקף של 430 מיליון שקל, נדחתה על ידי דירקטוריון החברה ■ הסכום היה גבוה בכ-10% משוויה הסחיר של אירונאוטיקס, והביא לעלייה חדה במנייתה

גיא ארז
גיא ארז
מל"ט אורביטר של אירונאוטיקס
מל"ט אורביטר של אירונאוטיקסצילום: אירונאוטיקס

דירקטוריון אירונאוטיקס דחה את הצעת הרכש של חברת רפאל ואיש העסקים אביחי סטולרו, כך דיווחה הבוקר (ה') החברה לבורסה. ההצעה שניתנה בשבוע שעבר הסתכמה ב- 430 מיליון שקל, סכום שהיה גבוה בכ-10% משוויה הסחיר של החברה באותו יום – ובהמשך הביא לזינוק במניה ולשווי גבוה יותר. לפי הודעת החברה, הדחייה התבצעה "לאור סכום התמורה שהוצע במסגרת ההצעה".

אירונאוטיקס הונפקה בבורסה באמצעות הצעת מכר ביוני אשתקד לפי שווי של כמיליארד שקל, ואיבדה מאז יותר ממחצית משווייה - זאת ברקע לפתיחת חקירה פלילית בקשר לעסקה שביצעה, שפרטיה נמצאים תחת צו איסור פרסום, יחד עם תוצאות עסקיות חלשות. רפאל וסטולרו קיוו כי לאור זאת, הצעת הרכש תקרוץ לדירקטוריון, בראשו עומד ידידיה יערי – אך אלו התבדו.

חברת אירונאוטיקס
חברת אירונאוטיקסצילום: ללא קרדיט

כעת יהיה זה מעניין לבחון האם רפאל וסטולרו, שקיוו לרכוש את החברה ב"מחיר מבצע" הנמוך ב-40% מהמחיר לפיו הונפקה החברה, יגישו הצעה אטרקטיבית יותר – דבר שלפי הודעת החברה עשוי להביא לתשובה שונה. במרכז המו"מ בין הצדדים יעמדו מספר משתנים לגבי השווי הכלכלי של החברה, ובעיקר חוסר הוודאות לגבי השלכות אותה חקירה פלילית. באותו אופן, המו"מ עשוי להעלות מספר סייגים והשלכות לגבי התפתחות החקירה ותוצאותיה.

החברה טרם פרסמה את דו"חותיה לרבעון השני של השנה. במאי פרסמה אירונאוטיקס את דו"חותיה לרבעון הראשון של 2018, בו רשמה הפסד נקי של כ-1.8 מיליון דולר, לעומת רווח של 180 אלף דולר ברבעון המקביל. הכנסותיה הסתכמו ב-31 מיליון דולר, ירידה של 5% בהשוואה לרבעון המקביל, בשל ירידה במכירות של מערכות בלתי מאוישות, ולמרות עלייה במכירות של מערכות אלקטרואופטיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker