נתניהו החליט למנות את מקורבו עוזי דיין ליו"ר מפעל הפיס

תפקיד יו"ר מפעל הפיס פנוי מאז פרש ב-2007 היו"ר הקודם, שמעון כצנלסון, מקורבו של אריק שרון

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים27

>> ראש הממשלה, בנימין נתניהו, החליט למנות את מקורבו, איש הליכוד עוזי דיין (63), לתפקיד היו"ר הבא של מפעל הפיס. תפקיד יו"ר מפעל הפיס פנוי מאז פרש ב-2007 היו"ר הקודם, שמעון כצנלסון, מקורבו של אריק שרון.

דיין הצטרף לליכוד ב-2008 הוא ניסה פעמיים להיבחר לכנסת ונכשל - לראשונה כיו"ר סיעה עצמאית בראשותו ב-2006, ולאחר מכן כשנבחר למקום לא ריאלי ברשימת הליכוד בבחירות לכנסת ב-2009.

צילום: אפלבאום תומר

ועדת האיתור לתפקיד יו"ר מפעל הפיס המליצה לנתניהו על דיין, לצד עוד ארבעה אנשים, כמועמד מועדף לתפקיד יו"ר הפיס. בראש הוועדה עמד מנכ"ל משרד ראש הממשלה, איל גבאי.

נתניהו העדיף את דיין על פני המועמדים האחרים, ובהם עדי אלדר, לשעבר יו"ר מרכז השלטון המקומי, וגדעון סיטרמן, לשעבר מנכ"ל משרד התחבורה.

דיין, בן דודם של יעל ואסי דיין ויהונתן גפן, היה מפקד סיירת מטכ"ל. הוא היה סגנו של יוני נתניהו, אחיו המנוח של ראש הממשלה, במבצע קינוח במלחמת יום הכיפורים לכיבוש החרמון, וכיהן כראש אגף התכנון בצה"ל, אלוף פיקוד המרכז וסגן הרמטכ"ל. ב-2000-2002 עמד בראש המועצה לביטחון לאומי.

בתפקיד יו"ר הפיס לדיין תהיה שליטה על חלוקת מיליארדי דולרים בשנה לרשויות המקומיות לנושאים חברתיים. קודמו בתפקיד השתכר כ-80 אלף שקל בחודש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker