המשא ומתן בין הרופאים לאוצר תקוע - מחר שביתה כמתוכנן

הרופאים: "הממונה רוצה לבוא לקראתנו, אגף התקציבים בולם"; לוין: "ניסיון נואש ליצור חיץ בין האגפים"

רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

פגישת משא ומתן נוספת בין הרופאים לאוצר ולשירותי בריאות כללית הסתיימה ללא התקדמות משמעותית. השביתה מחר תתקיים כמתוכנן, למעט ההקלה עליה הכריזה ההסתדרות הרפואית בנושא חולי הסרטן: "שחררנו מהשביתה מחר טיפולים וניתוחים אונקולוגים" אמרו בהסתדרות הרפואית.

לדברי הממונה על השכר אילן לוין, "הפגישה היתה באווירה טובה אך הפערים הגדולים נותרו בעינם ובינתיים אנחנו לא רואים אותם מצטמצמים. בסוף הפתיעו הרופאים הפתיעו אותנו לרעה כשהודיעו שישביתו את המערכת מחר למרות שהצבנו דרישה חד משמעית שלא ישבתו. אי אפשר לקיים משא ומתן באווירה כזו. זו חוצפה לפגוע כך בציבור הישראלי כאשר מתנהל משא ומתן".

צילום: TheMarker

לוין הוסיף כי "התאכזבנו גם מחוסר הנכונות של הרופאים לרדת מהדרישה שלהם לתוספת רוחבית של 50% לכל הרופאים, ובנושא שעון הנוכחות עדיין יש התנגדות, למרות שהבהרנו להם שהשעון יאפשר לקדם את נושא הפול טיימר", (רופאים בכירים שעובדים גם אחר הצהריים בבית החולים תמורת תוספת שכר) . בשלב זה האוצר לא פונה לבית הדין לעבודה, אך לדברי לוין "נשקול את צעדינו ולא נבליג על כך".

מההסתדרות הרפואית נמסר כי "עושה רושם שהאוצר אינו עשוי מקשה אחת, הממונה על השכר מבין את מצוקות המערכת ונראה שיש לו רצון להתקדם, אך אגף התקציבים מונע ממנו כל התקדמות. אנו מקווים שתהיה פריצת דרך שתמנע את השביתה". פגישת המשא ומתן הבאה נקבעה למחר בצהריים.

לוין מסר בתגובה כי "מדובר בצעד נואש של הר"י ליצור חיץ בין האגפים במשרד האוצר וזאת על מנת להסיט את תשומת הלב מהפגיעה המתמשכת שלהם בציבור החולים בישראל. זה סימן לנואשות שלהם ולעובדה שהם טיפסו על עץ גבוה מדי שהם לא יודעים איך לרדת ממנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker