ישראלום ובריטיש שוקלות לרכוש את מתחם איקאה בפולג

ליאור זנו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאור זנו

חודש וחצי לאחר שריפת הענק שכילתה את סניף איקאה בפולג, דיווחו אתמול איקאה ישראל והשותפות במבנה איקאה כי הן מנהלות מו"מ מתקדם לבנייתו מחדש, וכי ייתכן כי איקאה ישראל תרכוש בעצמה את המבנה. כך עולה מדיווח של שתי בעלות המבנה: ישראלום של מתיו ברונפמן ובריטיש ישראל של ליאו נואי ופויו זבדלוביץ'.

על פי טיוטת ההסכם, תחולק האחריות להקמתו מחדש של המבנה בין שתי המשכירות לבין השוכרת. על פי ההודעה, מאומדן ראשוני עולה כי יתכן וקיים פער בין עלויות השיקום לבין גובה תגמולי הביטוח שיתקבלו ממבטחי המבנה.

בנוסף, איקאה ישראל קיבלה אופציה לרכוש את חלקן של כל אחת משתי בעלות המבנה, תמורת סכום המשתווה לערך המבנה בדו"חות השנתיים שצפויים להתפרסם בחודש הקרוב, בתוספת הפרשי הצמדה. נכון לסוף 2009 הוערך הנכס בשלמותו ב-191 מיליון שקל על ידי בריטיש ישראל, לאחר שבשנתיים הקודמות הוערך בכ-185 מיליון שקל.

מתחם איקאה נמצא באזור התעשייה הדרומי בנתניה והוא הסניף הראשון שפתחה רשת העיצוב השבדית המצליחה בישראל. איקאה ישראל נמצאת בבעלות (100%) של קבוצת ברונפמן-פישר. המבנה בו שכן הסניף הנתנייתי נמצא בבעלות של ישראלום (50%) ובריטיש ישראל (50%), והן משכירות אותו לאיקאה.

לאחר השריפה מסרה הרשת כי ייקח בין חצי שנה לשנה להקים חנות חדשה במקום זו שנהרסה. משמעות הדבר היא נזק כלכלי עצום של מאות מיליוני שקלים, כאשר כל יום שבו סגורה החנות מהווה עבור החברה הפסד של יותר ממיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker