נוסעים החוזרים מיפאן לא ייבדקו בנתב"ג לפגיעה מקרינה

זוהר בלומנקרנץ
רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> משרד הבריאות המליץ אתמול לאחסן בשקית סגורה בגדים שנלבשו בזמן החשיפה באזור ביפאן, שהוגדר על ידי הרשויות במדינה כאזור בפיקוח. ואולם בשלב זה לא תוקם תחנה בנתב"ג לבדיקת הפגיעה מקרינה רדיואקטיבית בקרב נוסעים ששבו מיפאן.

כמו כן, אין התוויה לטיפול תרופתי כלשהו ואין התוויה לבדיקות דם או לבדיקות אחרות, כמו באמצעות מוני קרינה. בנוסף, אנשים ששהו במקומות שהוגדרו כאזורים בפיקוח השלטונות ביפאן התבקשו להשאיר את פרטיהם במוקד מידע טלפוני שמפעיל משרד הבריאות לריכוז שאלות הציבור.

ארבעה עובדים של תשלובת ישקר ששבו מיפאן נבדקו אתמול במחלקת האיזוטופים בבית החולים רמב"ם, כדי לשלול פגיעה מקרינה רדיואקטיבית. הארבעה עבדו במפעל באזור פוקושימה, במרחק 50 ק"מ מהכור הגרעיני שבו אירע הפיצוץ. הבדיקות בבית החולים העלו כי הם נקיים מקרינה ובתום השלמת הבדיקה נשלחו הארבעה לביתם.

"לפי המידע המצוי בידינו כעת ביחס לאנשים ששהו במקומות מחוץ לאזורי הפיקוח שהוגדרו על ידי השלטונות ביפאן - לא נשקפת סכנה בריאותית מחשיפה לקרינה. ביחס לאנשים ששהו במקומות שהוגדרו כאזורים בפיקוח השלטונות ביפאן, כפי שמסתמן כרגע מדובר בחשיפה נמוכה מאוד לקרינה; חשיפה חסרת משמעות בהיבט הבריאותי, הודיע אתמול משרד הבריאות.

שירות המזון במשרד הבריאות פועל בהתאם להנחיות ארגון הבריאות העולמי בנוגע לפיקוח על מזון המיובא מיפאן. בשלב זה אין שינוי במדיניות. "משרד הבריאות עוקב אחר ההנחיות ויעדכן בהתאם. המשרד יעדכן את הציבור בכל מידע חדש שיתקבל בהתאם לדיווחים מיפאן ומהארגונים הבינלאומיים", נכתב בהודעת המשרד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker