"שקרן", "בובה על חוט", "מושחת": הקרב בין ניסנקורן לבין יחימוביץ' וכבל

ניסנקורן: "איתן כבל ושלי יחימוביץ' שיקרו לציבור 4 פעמים" ■ יחימוביץ': "הדיל המושחת והמסואב האמיתי היחיד הוא הדיל בין משפחת עיני ובין עושה דברם אבי ניסנקורן"

צבי זרחיה
יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן
יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורןצילום: עופר וקנין

"איתן כבל ושלי יחימוביץ' שיקרו לציבור 4 פעמים. הם שיקרו פעם אחת לי כשאני אמרתי שיש דיל והם הכפישו אותי, הם שיקרו פעם שנייה כשאחרים אמרו שיש דיל והם הכפישו אותם, הם שיקרו פעם שלישית כשהתפרסם הסרטון בחמישי והם הכחישו ופעם רביעית כשהתפרסם המסמך אתמול שמוכיח את הדיל והם עדיין מכחישים". כך אמר היום (שבת) יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, באירוע שבת תרבות בחולון.

בשיחה עם חברי סיעתו בהסתדרות  "הבית החברתי" שנחשפו ביום חמישי בערב, נשמע כבל המוקלט אומר: "אני רוצה ללכת עם שלי ביחד להסתדרות. שלי מחוייבת לתמוך בי כיו"ר  המפלגה. זו הזדמנות שלי לקחת את החלום שלי (ראשות מפלגת העבודה - צ"ז)".
יחימוביץ וכבל הכחישו ש"יש דיל" ביניהם בעניין.

עוד אמר ניסנקורן אמר כי "כבל ויחימוביץ' הופכים את ההסתדרות לשדה משחק פוליטי. ההקלטות מוכיחות שלא מעניינים אותם העובדים וההסתדרות. מותר לעשות דילים וגם אני עשיתי הסכמים קואליציוניים. אבל, מה שאסור זה לשקר לציבור. להכפיש אותי. להכפיש אחרים. זה אסור לעשות. אני לא משקר. אסור לקחת את ההסתדרות ולהפוך אותה לכלי משחק במשבצת פוליטית".

עוד אמר יו"ר ההסתדרות  כי "שלי היססה חודשים שלמים, היא חיכתה למתנה - או ראשות ההסתדרות או ראשות מפלגת העבודה. בשבילה זה מקפצה, אבל אני מברך על הבחירות, יש הליך דמוקרטי והציבור יחליט".

ניסנקורן הוסיף כי הוא "מאוד מצטער על כך שהסיפור של ההסתדרות הולך להכפשות ומתייחסים להסתדרות ככלי משחק פוליטי במקום למהות".

באשר לעיתוי ההדלפה של הקלטת ערב הדיון במועמדותה של יחימוביץ' בוועדת הבחירות של ההסתדרות, אמר ניסנקורן: "אני לא הדלפתי.  הייתה חקירה ברשות השיפוט, זה הוצג שם  ויצא לאחר מכן".

איתן כבל ושלי יחימוביץ'
איתן כבל ושלי יחימוביץ'צילום: תומר אפלבאום

בעניין הטענות כי הוא ניסה למנוע את התמודדותה של יחימוביץ' מולו, אמר יו"ר ההסתדרות: "אנחנו מדינה דמוקרטית. הכול בגלוי ובשקיפות. הסיעות בהסתדרות רצו לחתום איתי ולא להציג מועמד מטעמם. שלי היססה מספר חודשים וברגע שהיא החליטה להתמודד, אני מברך על כך. אני לא מברך על הדרך ובטח לא על הבנאדם ובכל מקרה אנצח את כל מי שיתמודד מולי. יש לי דבר טוב אחד לומר על שלי יחימוביץ' - היא עיתונאית מצוינת".

ניסנוקורן התייחס גם להאשמות  שהוא עשה אותו דבר עם עופר עיני ועל כך שהוא "בובה" של יו"ר ההסתדרות הקודם: "בשום פנים ואופן לא. הייתי בתפקיד מס 2 בהסתדרות. עפר עיני הלך לדרכו. אני מוניתי באופן לגיטימי ולא בדילים. בובה? אני מנהל את ההסתדרות לטוב ולרע".

עוד אמר ניסנקורן כי "אני רוצה שהיא תתמודד מולי. הציבור יילך עם מי שאומר אמת. יש כללים בהסתדרות כמו כל גוף דמוקרטי. אני שומר על הכללים הללו. אני לא מדבר עם ועדת הבחירות אני לא מתערב בתהליך. מה שקרה בימים האחרונים זה חמור מאוד. הבעיה היא ההסתרה".

על כבל אמר ניסנקורן: "איתן כבל שקרן. דיבר אתי בלי סוף. הוא רצה להיות ראש מטה הבחירות שלי. הוא בא אליי יחד עם אחיו בועז כבל בבקשה שיהיה יו"ר סיעת העבודה בהסתדרות. אני לא הסכמתי להחליף את היו"ר הנוכחי, פיני קבלו. איתן צילצל לאנשים, הציג את עצמו כראש המטה שלי וביקש שיצביעו בשביל אחיו. פיני ניצח ונשאר יו"ר הסיעה. אם זו הסיבה שהוא התחבר לשלי, אז מה טוב. אני עמדתי על האמת שלי".

יחימוביץ' הגיבה על דברי ניסנקורן ואמרה כי "הדיל המושחת והמסואב האמיתי היחיד הוא הדיל בין משפחת עיני ובין עושה דברם אבי ניסנקורן. הוא הומלך על ידם, מנוהל על ידיהם, וממנה את אנשיהם. עצם הצגת מועמדותו כאילו היה מדובר באדם עצמאי היא שקר וכזב, וממנה נגזרים סדרת הסכמים מושחתים שנכרתו כדי להימנע מבחירות דמוקרטיות. ניסנקורן מתמודד מטעם סיעת עוגן שהמנכ"ל ובא הכוח שלה הוא בני עיני, אחיו של עופר עיני, בלעדיהם לעולם לא יכול היה לכהן או להתמודד והוא שבוי בידיהם ובידי האינטרסים שלהם לחלוטין. העובדים היחידים שמעניינים באמת את ניסנקורן הם העובדים בני ועופר עיני. הגיע הזמן ליטול את ההסתדרות מאחיזתה המשחיתה של משפחת עיני ולהשיבה לעובדים".

עוד אמרה יחימוביץ': "דבריו של ניסנקורן היום הם תיבת מסרים מדוקלמת בידי יועצי תקשורת רבים מספור, שציבור העובדים מממן אותם משכרו הדל. אין להם ערך משום שלא הוא עצמו מתמודד לראשות ההסתדרות אלא שולחיו. המנהלים קרב על לשמר את אחיזתם בכסף ובנדל"ן של העובדים. 18 מיליון שקלים מכספי העובדים הוקצו פורמלית לקמפיין של ניסנקורן. ואפילו הם בטלים בששים לעומת הכסף ששורפת ההסתדרות".

כבל  מסר בתגובה לדבריו של ניסנקורן כי "גם בשבת תרבות לא מהססת הבובה על חוט שנקראת עו"ד אבי ניסנקורן לצטט את דברי משפחת עיני שהיא המשפחה השלטת בהסתדרות. מועמדותה של ח"כ שלי יחימוביץ' מטילה אימה על המשפחה השלטת ועל נושא כליהם עו"ד אבי ניסנקורן ולכן הם מנסים בכל השיטות של המאפיה למנוע מחמש מאות שלושים אלף חברות וחברי הסתדרות לבחור את מנהיגתם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker