אלו היישובים שייכללו בטרומפקד שייצא לדרך ביום רביעי

הטרומפקד הוא סקר לקראת מפקד האוכלוסין הבא של ישראל, שייערך ב-2020 ■ לראשונה יתאפשר להשיב לשאלון המפקד באינטרנט

מוטי בסוק
מוקד טלפוני
צילום: דניאל צ'צ'יק
מוטי בסוק

ביום רביעי הקרוב, ה-1 למארס 2017, תחל פעילות ההכנה לקראת מפקד האוכלוסין הבא של מדינת ישראל. סקר ההכנה לטרומפקד של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ייערך ב-14 יישובים ברחבי הארץ, במטרה לבחון את תהליכי העבודה לקראת ביצוע מפקד האוכלוסין בשנת 2020 בהיבטים שונים: מתודולוגיה, טכנולוגיה, עבודת הסוקרים, השבה באינטרנט ועוד. הפעילות תתבצע במהלך 2017.

היישובים שנבחרו להשתתף בטרומפקד הם: אבן יהודה, אור יהודה, אייל, אכסאל, הוד השרון, יבנה, לימן, מגדל העמק, עברון, עפולה, צור יצחק, רגבה, תל אביב-יפו ותל מונד. הבחירה ביישובים אלה תאפשר לבחון היבטים שונים של ביצוע המפקד בצורות יישוב שונות. לראשונה, ניתן יהיה להשיב לשאלון המפקד באינטרנט.

הדיירים בדירה שעלתה במדגם סקר הלמ"ס יקבלו מכתב עם קישור לאתר אינטרנט מאובטח, ושם משתמש וסיסמה ייחודיים. מי שיבחר לא להשיב באינטרנט, יוכל להמתין להגעת לצורך מילוי השאלון. במקביל, ייערך סקר טלפוני קצר. ייתכן שחלק מהתושבים יידגמו בשני הסקרים. שאלון הטרומפקד כוללות פרטים אישיים של בני הבית (כגון גיל, מין, מצב משפחתי) ושאלות בנושאים חברתיים-כלכליים (השכלה, עבודה, תנאי דיור ועוד).

טרומפקד, כמו מרבית הסקרים שעורכת הלמ"ס, נערך על פי פקודת הסטטיסטיקה [נוסח חדש], התשל"ב-1972. חוק זה מחייב כל אדם להשיב לסוקרי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. במקביל לחובת הציבור למסור מידע ללמ"ס, החוק מחייב את הלמ"ס לשמור על סודיות מוחלטת של הנתונים. הלמ"ס משקיעה מאמצים רבים לקיים חובה זו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום