לין ליועמ"ש: אתה לא מעניק תשומת לב מספקת לנושאים כלכליים-חברתיים

נשיא איגוד לשכות המסחר, אוריאל לין, כתב ליועץ המשפטי לממשלה כי פנייתו מלפני כשלושה חודשים לא נענתה, והדבר מעיד על כך שהוא אינו פועל במידת היעילות הנחוצה בטיפול בפניות בעלות אופי כלל ציבורי כבד משקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נשיא איגוד לשכות המסחר, אוריאל ליןצילום: מיכל פתאל

במכתב ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, מתלונן נשיא איגוד לשכות המסחר, אוריאל לין, כי מוסד היועץ המשפטי לממשלה אינו פועל במידת היעילות הנחוצה בטיפול בפניות בעלות אופי כלל ציבורי כבד משקל.

לפני למעלה משלושה חודשים, ב-1 בנובמבר 2016, פנה לין למנדלבליט בדרישה כי יבדוק האם יש בחריגות השכר במגזר הציבורי משום עבירה פלילית על פי חוקי העונשין של מדינת ישראל. לין ביקש כי בכל מקרה יקבע היועץ המשפטי הנחיות ברורות - מה על רשויות המדינה לעשות על מנת לעקור מהשורש נורמה פסולה זו.

המכתב נשלח לאור הממצאים הקשים שפרסם הממונה על השכר באוצר. לדעת לין, לנושא זה חשיבות ציבורית רבה, שכן הוא מוביל לערעור אמון הציבור ברשויות השלטון ואף גורם ישירות ואוטומטית להעלאת מס הארנונה לכל שכבות האוכלוסייה והמגזר העסקי.

ב-3 בנובמבר קיבל לין תשובה בכתב כי פנייתו הועברה לטיפול עו"ד אבי ליכט, המשנה ליועמ"ש כלכלי-פיסקאלי. כחודש לאחר מכן, התקבלה תגובה נוספת כי הפניה הועברה לטיפול מחלקתו של המשנה ליועמ"ש חקיקה. לדברי לין,  "חלפו כבר למעלה משלושה חודשים אך לא נראים סימנים של ביצוע בדיקה עניינית לנושא הפניה". בשל כך, לין פנה לאחרונה שוב ליועמ"ש וביקש להבין מדוע לא מוענקת מספיק תשומת לב לנושאים בעלי אופי חברתי-כלכלי מרכזיים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker