כתב אישום נגד טריפל סי וחיון מחשבים: תיאמו מכרזים של חברת החשמל ובזק

על פי האישומים, במסגרת התיאומים הציגו החברות מצגים כוזבים בפני חברת חשמל ובזק

אורה קורן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מיכל הלפרין
מיכל הלפריןצילום: אוליבייה פיטוסי

במסגרת מדיניות החמרת האכיפה נגד קרטלים עליה הכריזה באחרונה הממונה על ההגבלים העסקיים, מיכל הלפרין, הגישה אתמול רשות ההגבלים העסקיים לבית המשפט המחוזי בירושלים כתב אישום נגד החברות טריפל סי מחשוב ענן) וחיון מחשבים. כתב האישום כולל גם את מנכ"ל טריפל סי, רמי נחום ונושאי משרה נוספים בשתי החברות, ומתייחס לחשד לעבירות על חוק ההגבלים העסקיים ועל חוק העונשין שבוצעו על ידיהם.

על פי כתב האישום בין השנים 2012-2010 תיאמו החברות כארבעה מכרזים נפרדים של חברת חשמל ובזק, שעניינם רכישת שרתי מיחשוב ואביזרים נלווים. על פי החשדות, במסגרת התיאומים הציגו החברות מצגים כוזבים בפני חברת חשמל ובזק כאילו מתקיימת ביניהן תחרות, כאשר בפועל סוכם בין החברות עוד בטרם המכרז מי תהיה החברה אשר תזכה בו.

באחד ממכרזי חברת חשמל, הגישו החברות את הצעותיהן במעטפה אחת משותפת וכך עלה החשד לתיאום. גילוי זה הוביל לחקירה רחבה שגילתה שורה נוספת של מכרזים שתואמו על ידי החברות מול בזק וחברת חשמל.

המכרזים שתואמו, לכאורה, היו בהיקף  הנע בין מאות אלפי שקלים ועד לסכום של כמיליון וחצי שקל למכרז בודד.

יחד עם כתב האישום, הגישה הרשות הסדר טיעון עם חיון. במסגרת הסדר הטיעון הוסכם על קנס של מאה אלף שקלים לחברה וזאת לאור העובדה שבעליה הנוכחים של חיון לא היו מעורבים בביצוע העבירות ורכשו את החברה במועד מאוחר יותר במסגרת הליך התמחרות בבית משפט של פירוק.

כתב האישום הוגש על ידי עו"ד אבי גרוסמן ועו"ד הילה כהן מהמחלקה המשפטית ברשות הגבלים עסקיים.

עורכי הדין אריאל כפרי וטל שפירא ממשרד שפירא כפרי בר-זיק המייצגים את חברת טריפל סי אמרו בתגובה, כי החברה פעלה ופועלת על פי חוק ודוחה את הטענות המיוחסות לה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker