הח"כים "כיכבו" במודעת יח"צ - ויועמ"ש הכנסת אסר עליהם להשתתף בהשקות

היועמ"ש אייל ינון: "אבקש לרענן את האיסור להשתתף באירועים ולהתריע כי השתתפות שכזו עלולה לעלות עד כדי הפרה של כללי האתיקה של חברי הכנסת"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
היועץ המשפטי של הכנסת, איל ינוןצילום: מיכל פתאל
צבי זרחיה

היועץ המשפטי של הכנסת, עו"ד איל ינון, שיגר הערב (ד') מכתב המופנה לכל חברי הכנסת, ובו הזכיר להם את האיסור המוטל עליהם להשתתף בהשקות ואירועי יחסי ציבור של גורמים עסקיים.

במכתבו פנה ינון אל הח"כים: "אבקש לרענן את האיסור על חבר הכנסת להשתתף באירועים מסוג זה ולהתריע כי השתתפות שכזו עלולה לעלות עד כדי הפרה של כללי האתיקה של חברי הכנסת".

מכתבו של ינון נשלח בעקבות פרסום מודעה מטעם משרד יחסי הציבור בלזר-רוט, שבו הודו לשרים, לחברי הכנסת וליתר המוזמנים שהגיעו להשקת משרדיהם החדשים.

ינון הדגיש כי "לפני מספר ימים פורסמו באינטרנט ובעיתונים הודעות יח"צ מאת חברה העוסקת ביחסי ציבור, אסטרטגיה וממשל, המציינות בהבלטה, במלל ובתמונות על רקע לוגו החברה, את נוכחותם של 4 שרים ו-9 חברי כנסת באירוע השקה של משרדי החברה החדשים".

ינון הוסיף כי "מטרת הפרסומים, כך נראה, היא להאדיר את חברת היח"צ המדוברת ולשדר ללקוחות הפוטנציאלים כי היא 'מקושרת' ונמצאת ביחסי קרבה לשרים ולחברי כנסת - ועל כן מי שרוצה לקדם עניינים מול גופי השלטון ישתלם לו להיעזר בשירותיה. בדיוק מסיבה זו נטילת חלק באירועים מסוג זה, שכל מטרתם קידום ושיווק של עסקים פרטיים באמצעותם של שרים וחברי כנסת - אסורה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker