התנועה לאיכות השלטון: אל תמנו את יאיר שמיר ליו"ר תעשייה אווירית

כתגובה להחלטת הממשלה למנות את שמיר ליו"ר תע"א, פנתה התנועה לוועדה לבחינת מינויים בכירים בשירות המדינה, והביעה התנגדות נחרצת למינוי ■ "החלטת הממשלה פוגעת פגיעה קשה בשיקול דעתה ובעצמאותה של ועדת המינויים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר שמירצילום: אמיל סלמן

התנועה לאיכות השלטון פנתה היום (א') לוועדה לבחינת מינויים בכירים בשירות המדינה, נוכח פרסומים חדשים, מהם עולה כי הוועדה עומדת לדון במינויו של יאיר שמיר לתפקיד יו"ר התעשייה האווירית. התנועה הציגה עמדה נחרצת נגד המינוי.

לדעת התנועה, החלטת הממשלה למנות את שמיר ליו"ר התעשייה האווירית, סותרת באופן מובהק את תכלית הוראות חוק החברות הממשלתיות, ואת הפסיקה הנלווית אליה, שנועדו לוודא כי מי שימונה לתפקיד בכיר בחברה ממשלתית יהיה נקי מניגודי עניינים, ויהיה האדם המתאים ביותר לתפקיד מבחינה מקצועית.

התנועה אומרת כי "החלטת הממשלה פוגעת פגיעה קשה בשיקול דעתה ובעצמאותה של ועדת המינויים ומבקשת, הלכה למעשה, לבטל את החלטותיה ולהפכה לכלי ריק, שעה שכל המלצה מקצועית ואובייקטיבית שזו מקבלת, יכולה להשתנות בהינף יד על ידי שרים אשר הוצהר לגביהם, על ידי שמיר עצמו, כי הוא בעל זיקה כלפיהם. מינויים פוליטיים מסוג המצטייר בהליך חריג זה הוכרו כרעה חולה של השירות הציבורי, וככאלו המהווים הפרת אמון מטעם הרשות המבצעת כלפי הציבור כולו.

"התנועה מבקשת כי הוועדה תסמוך ידיה על פסיקתו הענפה של בית המשפט העליון, ועל כך שהחלטות הועדה הוכרו כמקצועיות ונטולות פניות, וככאלו שטובת הציבור והאינטרס הציבורי עומד לנגד עיניה. רק כך יובטח כי מי שימונה ליו"ר תע"א יהיה האדם המתאים ביותר, ורק כך תובטח ההגנה על האינטרס הציבורי שבשמירה על טוהר המידות והמנהל התקין".

בפניית התנועה ליו"ר הוועדה נאמר, "אנו מקווים ובטוחים כי בעת ההחלטה יעמדו דברים חשובים אלו אל מול עיניהם של חברי הוועדה והעומדת בראשה, ומקווים כי אכן תשמר טובת הציבור, יימנע מינוי בלתי ראוי, ותמנע פגיעה אנושה באמון הציבור במערכת השלטונית ובדרך קבלת ההחלטות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker