יחימוביץ' הודיעה: "ארוץ בבחירות לראשות ההסתדרות"

יחימוביץ' אמרה: "אני מודה לחברי ושותפי איתן כבל, שהעמיד לרשותי את סיעתו. יחד נהפוך את הארגון החשוב הזה לראש חץ חברתי עוצמתי, אמיץ ונקי כפיים למען הזכות הבסיסית להתפרנס בכבוד"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן כבל ושלי יחימוביץ'
טלי חרותי-סובר

שלי יחימוביץ' הודיעה כי תתמודד לראשות ההסתדרות. הבוקר נחתם הסכם בינה לבין יו"ר ועדת כלכלה איתן כבל, ולפיו תתמודד מטעם סיעתו בהסתדרות. יחימוביץ' אמרה: "אני מודה לחברי ושותפי איתן כבל, שהעמיד לרשותי את סיעתו. יחד נהפוך את הארגון החשוב הזה לראש חץ חברתי עוצמתי, אמיץ ונקי כפיים למען הזכות הבסיסית להתפרנס בכבוד".

אם יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, חשב שהסיפור גמור ואין לו מתחרים בבחירות שייערכו במאי הקרוב, הופיעה ח"כ שלי יחימוביץ' ונכנסה לזירה. ניסנקורן, היו"ר הנוכחי שקיבל את התפקיד בירושה מעופר עיני, ללא בחירות, עומד בראש סיעת עוגן, הסיעה הגדולה בהסתדרות, העומדת בראש קואליציית עוגנים שאליה שייכות רוב הסיעות.

ליחימוביץ' אין סיעה משלה, ואך טבעי היה כי תעמוד בראש הסיעה שהקים איתן כבל בבחירות האחרונות שנערכו במאי 2012, אז התמודד מול עופר עיני ואף גרף 33% מן הקולות.

הסיעה, שנקראת הבית החברתי, לא היתה עד לפני חודש חלק מן הקואליציה של ניסנקורן, ונוהלה על ידי פעיל ההסתדרות איציק יואל. כבל טוען כי נתן לו אותה למשמרת, ומכיוון שנדמה היה שאין מועמד מלבד ניסנקורן, אישר לו להיכנס לקואליציה, אך גם אמר כי שייתכן שהדברים ישתנו.

בימים האחרונים גילה כבל, שגם אם ירצה להעביר לידיה את הסיעה כלל לא ברור שאותו פעיל עבודה יסכים. למעשה, יואל כבר הודיע לו כי הסיעה חתמה על הסכם קואליציוני ולכן תומכת בניסנקורן.

כבל זעם אתמול. "זה שלי," הוא חוזר ואומר. "אני הקמתי, אני עבדתי, אני לקחתי הלוואה של  700 אלף שקל כדי לקיים את הקמפיין. לא ייתכן שאני נותן משהו שלי למשמרת – ולא מקבל אותו בחזרה. כיום אני יודע שניסנקורן ובני עיני, יו"ר קואליצית עוגנים ואחיו של עופר עיני, היו בקשר עם אנשי הסיעה ופשוט גנבו לי אותה".

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורןצילום: עופר וקנין

כבל הודיע אתמול (שבת) כי אם הסיעה לא תשוב לידיו כפי שהוא מבקש, יפנה לבית המשפט וידרוש כי תוחזר. כבל מכיר היטב את בית המשפט בנושא זה – לפני בחירות 2012 עשה עופר עיני כל מה שאפשר ביכול כדי למנוע את התמודדות כבל, אך בית המשפט המחוזי בתל אביב איפשר את ההתמודדות.

מסיעת עוגן נמסר בתגובה: "נבהיר בצורה הברורה ביותר, סיעת עוגן והעומד בראשה יו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן נכונים לקיום בחירות מול כל מי שיעמיד מועמדות, וכל ניסיון לטעון אחרת הינו בזוי ושקרי. עשייתו של ניסנקורן למען העובדים ולמען צמצום פערים מדברת בעד עצמה ואנו בטוחים בכוחנו. הטענות בדבר סיעת הבית החברתי קשורות לעניינים פנימיים שלהם, וכל ניסיון לטעון אחרת הוא שקרי ומסולף. סיעת הבית החברתי חתמה על הסכם קואליציוני עם סיעת עוגן בגלוי - ולא בהחבא. מי שמעוניין להפר הסכמים תוך עשיית קומבינות פוליטיות מחוץ להסתדרות שיחשוף מה הובטח לו בתמורה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker