בתום שימוע של 8 שעות: אורי יוגב התנצל ולא יושעה מתפקידו

מנהל רשות החברות הממשלתיות יוגב שהועמד לשימוע לאחר שקיים מסיבת עיתונאים ללא אישור, התחייב שלא ליצור קשר עם התקשורת בשבועות הקרובים

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנהל רשות החברות הממשלתיות, אורי יוגב
מנהל רשות החברות הממשלתיות, אורי יוגבצילום: תומר אפלבאום

בתום הליך שימוע שנמשך שמונה שעות, החליט היום (ב') מנכ"ל האוצר, שי באב"ד, שלא להשעות את מנהל רשות החברות הממשלתיות, אורי יוגב מתפקידו.

בהתאם לסיכום בין באב"ד מחד, ליוגב ופרקליטו מאידך, יוגב התנצל בכתב על שלפני שבוע קיים מסיבת עיתונאים בניגוד להוראות מפורשות של באב"ד. בנוסף יוגב התחייב, גם כן בכתב, שלא לקיים מגע כלשהו עם התקשורת עד ה-18.2.2017. בימים הקרובים יפיץ מנכ"ל האוצר באב"ד נוהל מעודכן להתקשרות של בכירים באוצר עם התקשורת. הנוהל יוכן בתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה. יוגב התחייב בפני באב"ד, שוב בכתב, כי החל מה-18.2.20167 יפעל אל מול התקשורת לפי נוהל זה.

יוגב אמור לסיים קדנציה של ארבע שנים כמנהל רשות החברות הממשלתיות בסוף ספטמבר השנה.

באב"ד אמר היום כי הזהיר את יוגב בשבוע שעבר, פעמיים, בכתב, שלא לקיים את מסיבת העיתונאים, בה הודיע על הקמת נבחרת הדירקטורים השלישית. באב"ד הדגיש, יש שר אוצר אחד ועמדה אחת, ובכיר באוצר אינו יכול לפעול על דעת עצמו.  

ההזמנה לשימוע של אור יוגב

לדבריו, השימוע ליוגב היה צריך להתקיים ביום רביעי שעבר, אך נדחה ליום חמישי, ונערך לבסוף אתמול. במהלך השימוע ניתנה ליוגב ולפרקליטו האפשרות לשטוח את כול טענותיהם. יוגב טען כי אינו יודע מה הן הוראות משרד האוצר לגבי קשריו של מנהל רשות החברות הממשלתיות עם התקשורת.

לדברי באב"ד, בעקבות השימוע הגיע למסקנה כי בהתנהגות יוגב לא היה משום הפרה זדונית של סעיף 48 א' לחוק שירות המדינה (משמעת), ולכן אין מקום להשעות אותו ל-14 יום (עם אופציה להשעיה נוספת ל-14 יום), אין מקום להליך עונשי, אלא להליך הרתעתי, מה עוד שיוגב התנצל והבטיח לפעול בעתיד לפי הוראות הממונים עליו. לדבריו, את הנוהל לדרכי ההתקשרות של מנהל רשות החברות הממשלתיות עם התקשורת יכין בתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה. יוגב מצידו יוכל להשמיע בפני היועץ את השגותיו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker