השימוע לאורי יוגב נדחה ליום ראשון

השימוע נעשה בעקבות בחירתו של יוגב לערוך השבוע מסיבת עיתונאים שעסקה בתוכניות רשות החברות הממשלתיות להקים נבחרת דירקטורים חדשה, בניגוד להנחייתו של מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי יוגב
אורי יוגבצילום: עופר וקנין

השימוע למנהל רשות החברות הממשלתיות, אורי יוגב, שהיה אמור להיערך היום (ד') בערב ע"י מנכ"ל האוצר, שי באב"ד, נדחה לבקשת יוגב ליום ראשון בבוקר. יוגב טען כי לנוכח הזמן הקצר בין ההזמנה לשימוע ובין מועד השימוע עצמו, לא היה לו די זמן להיערך כראוי לקראת השימוע. לפיכך הוא ביקש דחיה של מספר ימים, ובקשתו התקבלה.

בין יוגב לבין שר האוצר, משה כחלון, ומנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, שוררת מערכת יחסים עכורה כמעט מרגע כניסת כחלון ובאב"ד למשרד האוצר באמצע 2015. כל הניסיונות של כחלון ובאב"ד, עד כה, להביא להדחת יוגב מתפקיד מנהל רשות החברות הממשלתיות נכשלו. בין שני הצדדים כמעט ולא קיימים קשרי עבודה. 

באב"ד אסר על יוגב לקיים ביום שני השבוע מסיבת עיתונאים שתעסוק בתוכניות רשות החברות הממשלתיות להקים נבחרת דירקטורים חדשה ברשות. יוגב התעלם מהאיסור. לדבריו, מסיבת העיתונאים והקשר עם התקשורת הם כלי חשוב בעבודתו. בשל ההתעלמות זומן יוגב לשימוע. אם ימצא אשם, יוכל באב"ד להשעות את יוגב מעבודתו לשבועיים.

יוגב שימש בין השנים 2004-2002 כראש אגף התקציבים באוצר (מונה ע"י שר האוצר דאז, סילבן שלום), היה ראש הוועדה המייעצת למועצה הלאומית לכלכלה בשנים 2010-2009 (מונה ע"י ראש הממשלה, בנימין נתניהו) ועומד בראש רשות החברות הממשלתיות מאז ספטמבר 2013 (מונה עי שר האוצר הקודם, יאיר לפיד). בעבר נחשב יוגב למקורב מאוד לראש הממשלה. יוגב אמור לסיים את עבודתו בסוף ספטמבר הקרוב, לאחר ארבע שנים בתפקיד. מינויו לתפקיד נעשה על פי החלטת ממשלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker