"אני מצר על כך": מכתב ההתנצלות המלא של ח"כ דודי אמסלם לארנון מילצ'ן

ח"כ אמסלם משיב לאיום התביעה מצדו של מילצ'ן, וכתב לו: "כל שאמרתי בראיונות היה בגדר 'הבעת דעה' אודות אותם עניינים בעלי חשיבות ציבורית"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ח"כ דוד אמסלם, בנובמבר
ח"כ דוד אמסלם, בנובמברצילום: אמיל סלמן

"אם מר מילצ'ן רואה את עצמו נפגע מכך באופן אישי, אני מצר על כך" - כך כותב הבוקר ח"כ דודי אמסלם במכתב ששלח לעורך דינו של איש העסקים ארנון מילצ'ן. לאחר שתקף את מילצ'ן השבוע, ונענה באיום בתביעה מצד עורכי דינו, החליט אמסלם להתנצל.

להלן המכתב המלא ששלח אמסלם הבוקר לעורך דינו של מילצ'ן, בעז בן צור:

הנדון : תגובה למכתבך מיום 23.1.17

בפתח הדברים אבקש להפנות את תשומת לבך לכך שהטענות שבמכתבך שבנדון מכוונות נגד התבטאותי בעניין ציבורי הקשור לתפקידי כחבר כנסת מטעם סיעת "הליכוד". ההתבטאות מוגנת בהגנה מוחלטת מפאת חסינותי לפי חוק חסינות חברי כנסת, זכויותיהם וחובותיהם, תשי"א-1951.

לגופו של עניין, אכן איני מכיר את מר מילצ'ן. לכל אורך הראיונות שנתתי, חזרתי והדגשתי שגם העובדות העולות מחקירת המשטרה אינן ידועות לי, וכי דבריי מתייחסים לפרסום בעיתון "הארץ". לא זו אף זו, הדגשתי מספר פעמים שאני מטיל ספק בנכונות הפרסום האמור.

הפועל היוצא הוא, שהראיונות כולן היו בגדר "הבעת דעה" על האפשרות שהפרסום בעיתון "הארץ" נכון בצורה כלשהי, ועל הפרשנות האפשרית, שהוצגה על ידי המראיינים, לפיה עדותו של מר מילצ'ן פוגעת בדרך כלשהי בממשלת ישראל ובראש הממשלה.

מילצן עם נתניהו בירושלים, ב-2005צילום: David Silverman/Getty Image/ ד

ואכן, גם אתה דייקת במכתבך וכתבת שהדברים נאמרו בתנאי ("אם") שהפרסום הוא אמת.

ידוע לכל, כי החקירה המתנהלת לאחרונה בעניין זה עומדת בלב ההתעניינות הציבורית ומקבלת תשומת לב תקשורתית חסרת תקדים. בכלל זה, מושמעת ונדונה העמדה הרלבנטית המבקשת לשאול האם ראוי שחקירה מסוג זה תסכן את כהונתו של ראש הממשלה שנבחר פעם אחר פעם בבחירות דמוקרטיות.

בהקשר זה, מושמעת מזה זמן הטענה, הראויה כשלעצמה לדיון ציבורי, ולפיה אפשר שמאחורי החקירה עומדים גורמים בעלי עניין לפגוע בראש הממשלה ולסכל את כהונתו. כל שאמרתי בראיונות אליהם התייחסת במכתבך היה בגדר "הבעת דעה" אודות אותם עניינים בעלי חשיבות ציבורית, ומשכך, ונוכח הבהרתי כי אין לי כל ידיעה אודות פרטי החקירה ופרטי העדות שמסר לכאורה מר מילצ'ן, אין לראות בדבריי משום לשון הרע.
אני מקווה שיש במכתבי כדי להשיב לטענותיך. 

אבקש להוסיף שלמרות האמור לעיל, אם מר מילצ'ן רואה את עצמו נפגע מכך באופן אישי, אני מצר על כך.
                                                                                                            בברכה,
ח"כ דוד אמסלם,
יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה

"עכשיו יש לנו גם תכשיט"

השבוע התייחס אמסלם לפרשת טובות ההנאה, שבמסגרתה מילצ'ן העניק על פי החשד לראש הממשלה בנימין נתניהו מתנות בשווי מאות אלפי שקלים. בראיון לרדיו 103FM אמר אמסלם: "כל כמה ימים אנחנו מקבלים עוד ידיעה. פעם זה התחיל עם סיגרים. חיכינו שבוע ונכנסו השמפניות... ועכשיו יש לנו גם תכשיט... יש פה שיטה שכל הרעיון הוא בעצם להבאיש את נתניהו בעיני הציבור".

בהמשך התייחס אמסלם לעדותו של מילצ'ן בפרשה, ואמר: "למה שמילצ'ן בכלל ילשין... למה שתלך למשטרה ותספר על זה. אם זה לא ממנו והוא לא אמר דברים כאלה, אז לא אמרתי כלום, אבל אני ניזון ממה שכתוב ב'הארץ'... אם זה נכון שמילצ'ן סיפר את זה אז הוא איש בזוי... הוא רוצה להשפיל את נתניהו".

בעקבות הדברים האלה דרש מילצ'ן מח"כ אמסלם כי יתנצל, והתריע כי אם בתוך 48 שעות אמסלם לא יחזור בו מהדברים שאמר, הוא ינקוט נגדו הליכים משפטיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker