מנהל רשות החברות הממשלתיות, אורי יוגב, זומן לשימוע לפני השעיה

יוגב קיים בניגוד להוראה של מנכ"ל האוצר מסיבת העיתונאים, ובה הציג את תוכנית הדירקטורים של רשות החברות הממשלתיות

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אורי יוגב
מנהל רשות החברות הממשלתיות, אורי יוגבצילום: עופר וקנין

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, זימן הערב את מנהל רשות החברות הממשלתיות, אורי יוגב, לשימוע לפני השעיה ביום רביעי הקרוב.

בין אורי יוגב, מצד אחד, לבין שר האוצר, משה כחלון, והמנכ"ל שלו, באבד, מצד שני, שוררת מערכת יחסים עכורה כמעט מרגע כניסת כחלון ובאב"ד למשרד האוצר באמצע 2015. כול הניסיונות של כחלון ובאב"ד, עד כה, להביא להדחתו של יוגב נכשלו. בין שני הצדדים כמעט ולא קיים קשר שוטף. 

הסיבה לשימוע שייערך ביום רביעי, הוא מסיבת העיתונאים שערך יוגב היום (ב'), ובה הציג בפני התקשורת את תוכנית הדירקטורים מספר שלוש של רשות החברות הממשלתיות. באב"ד אסר על יוגב, אתמול, לקיים את מסיבת העיתונאים. יוגב טען כי מסיבת העיתונאים והקשר עם התקשורת הם כלי חשוב בעבודתו כמנהל רשות החברות הממשלתיות ובקשר שלו עם הציבור.  

באב"ד יכול להשעות את יוגב מעבודתו למשך כשבועיים ובמקרים מיוחדים לחודש. גורמים משפטיים ציינו כי באב"ד נכנס למאבק כוחות שלא ברור כיצד ייצא ממנו.

יוגב שימש בין השנים 2004-2002 כראש אגף תקציבים באוצר (מונה על ידי שר האוצר, אז, סילבן שלום), היה ראש הוועדה המייעצת למועצה הלאומית לכלכלה בשנים 2010-2009 (מונה על ידי רה"מ בנימין נתניהו) ועומד בראש רשות החברות הממשלתיות מאז ספטמבר 2013 (מונה עי שר האוצר, אז, יאיר לפיד). בעבר נחשב למקורב מאוד לרה"מ נתניהו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker