"שתי בדיקות נוספות נגד נתניהו, מקורביו תוקפים את המשטרה"

ערוץ 10 דיווח הערב כי שתי הבדיקות קיבלו את הכינויים "פרשה 3,000" ו"פרשה 4,000". בכירים במשטרה: "גורמים בסביבת נתניהו מנהלים מסע מתוזמר נגד קצינים בכירים באגף החקירות"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בצוללת אח"י רהבצילום: רויטרס
TheMarker Online

העיתונאית איילה חסון פירסמה בערוץ 10 הערב (ב'), כי נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו נערכות עוד שתי בדיקות - בנוסף לחקירות המכונות "תיק 1,000" ו"תיק 2,000". הבדיקות הנוספות מכונות "פרשה 3,000" ו"פרשה 4,000".

על-פי הערכות, "פרשה 3,000" עוסקת בעסקת הצוללות, שבה מעורב מקורבו של ראש הממשלה, עו"ד דוד שמרון. פרטי הבדיקה השנייה, "פרשה 4,000" טרם נחשפו.

בתוך כך פורסם היום כי בכירים במשטרה טוענים כי גורמים בסביבת נתניהו מנסים לפגוע בראשי אגף החקירות במשטרה, ובראשם רוני ריטמן, מפקד להב 433 - גם באמצעות פעילות ברשתות חברתיות, וגם באמצעות תדרוכים של עיתונאים.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "אכן בימים האחרונים, על פי פניות כתבים לבדיקת טענות שונות ומשונות, אנו מזהים מה שנראה לכאורה כמסע מתוזמר שעניינו העלאת טענות כזב נגד קצינים בכירים באגף החקירות. אנו רואים בחומרה הפעלת לחץ (בוודאי שקרי) שנועד להרתיע את גורמי אכיפת החוק למלא תפקידם נאמנה, באמצעות פגיעה משוללת יסוד בחוקרים ובאמינותם. משטרת ישראל תעניק גיבוי מלא לחוקריה. המשטרה תמשיך לעשות את מלאכתה נאמנה ללא משוא פנים וללא מורא".

אתמול פירסם יניב קובוביץ' ב"הארץ" כי במשטרה סבורים שהחקירות נגד נתניהו, העלו תשתית ראייתית מספקת לגבי חלק מהחשדות נגדו לפחות. גורם משפטי בכיר אמר אף הוא כי חלק מהחשדות בפרשת טובות ההנאה (תיק 1000) התגלו בחקירה כמבוססים. לאור זאת, מתחזקת ההערכה שהמשטרה תמליץ בתום החקירה להעמיד את נתניהו לדין.

בדיונים פנימיים במערכת אכיפת החוק נשמעים אנשי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה), שצוות מצומצם מאנשיה מופקד על חקירות נתניהו, נחרצים באשר לראיות שהעלו החקירות, בעיקר בפרשת טובות ההנאה. בפרשת נתניהו-מוזס, המכונה תיק 2000, אין מחלוקת לגבי הראיות אך טרם הושגה הסכמה לגבי משמעותן המשפטית.

המפכ"ל, רוני אלשיך, התייחס אתמול (ראשון) לחקירות ראש הממשלה בשיחה עם כתבים ואמר כי המשטרה כבר ירדה לחקר האמת והגיעה למסקנות לגבי הפרשות שבהן חשוד נתניהו. לדבריו, החקירה נמצאת בישורת האחרונה שלה ואם לא יתרחשו התפתחויות בלתי צפויות, בתוך שבועות תוכל המשטרה להעביר את ממצאיה לפרקליטות וליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט.

לשאלה אם החקירה ביססה את החשדות נגד נתניהו, השיב אלשיך כי המשטרה "עשתה עבודה טובה". כשנשאל אם חקירת ראש הממשלה בחשד לקבלת טובות הנאה ביססה גם חשד לעבירת שוחד, ענה כי ההבדל בין שתי העבירות נתון לפרשנות משפטית. בהמשך, בתשובה לשאלה אם ישנם חילוקי דעות בין המשטרה והפרקליטות, אמר המפכ"ל כי לא מדובר בחילוקי דעות מהותיים, אלא בכאלה העוסקים ב"סמנטיקה משפטית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker