אושרה הצעת שר האוצר: 200 אלף קשישים יקבלו 'מענק חימום' בפברואר

גובה המענק יעמוד על 182 שקל לכל קשיש ועלותו לקופת המדינה תעמוד על כ-36 מיליון שקל ■ המענק ניתן בנוסף למענק החימום שמקבלים עשרות אלפי קשישים מקבלי הבטחת הכנסה באזורים קרים על סך 553 שקל ■ כחלון: "חובתנו לוודא שאף קשיש לא יסבול מהקור של החורף"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קשישים בתל אביב. למצולמים אין קשר לכתבה
קשישים בתל אביב. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: אורן זיו
צבי זרחיה

ועדת העבודה והרווחה של הכנסת אישרה הבוקר (ד') את הצעת שר האוצר משה כחלון לתת מענק חימום לכ-200 אלף קשישים המקבלים הבטחת הכנסה.

גובה המענק יעמוד על 182 שקל לכל קשיש ועלותו לקופת המדינה תעמוד על כ-36 מיליון שקל. המענק ייכנס לחשבונות הבנק של הקשישים כבר בתשלום הקרוב מטעם הביטוח הלאומי בפברואר. המענק ניתן בנוסף למענק החימום שמקבלים עשרות אלפי קשישים מקבלי הבטחת הכנסה באזורים קרים על סך 553 שקל.

ההצבעה עברה פה אחד בתמיכת ח"כ טלי פלוסקוב (כולנו), ח"כ מירב בן ארי (כולנו) וח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני).

כחלון אמר כי "למדינה יש אחריות לדאוג לקשישים שלה. חובתנו לוודא שאף קשיש לא יסבול מהקור של החורף בגלל שאין לו כסף לשלם על חימום. לכן העלנו כבר בשנה שעברה את קצבת הבטחת ההכנסה לקשישים בעלות של מיליארד שקל, ודאגנו למענק החימום לכולם לראשונה מזה שנים. הקשישים האלה הם ההורים שלנו והסבים וסבתות שלנו - ואין הוצאה ראויה מזו".

משה כחלון
משה כחלון צילום: עופר וקנין

יו"ר ועדת העבודה והרווחה, ח"כ אלי אלאלוף (כולנו) אמר כי "המענק הזה יגיע לכל קשיש שמקבל הבטחת הכנסה. האחידות והאוניברסליות חשובה. המטרה שלנו היא לדאוג לכל קשיש בישראל".

יו"ר ועדת המשנה לקשישים בכנסת, ח"כ טלי פלוסקוב (כולנו) אמרה כי "מהיום, לא יהיה קשיש שמקבל השלמת הכנסה ולא יקבל עזרה מהמדינה. חשוב שהמענק יהיה אחיד, בלי חלוקה לאזורים ושכולם יקבלו את הסיוע המקסימלי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker